fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

KAYMAKAM MUSTAFA CAN’A GÖRE, BAŞKAN YANMAZ TÖRENDE DEĞİLMİŞ!

KAYMAKAM MUSTAFA CAN’A GÖRE, BAŞKAN YANMAZ TÖRENDE DEĞİLMİŞ!

Akçakoca Kaymakamlığı’nın gayri resmi Facebook hesabında paylaştığı tören haberine göre Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, törende yokmuş. Kaymakamlığı bağlı Facebook hesabının gönderisinde, yapımın bürokratik işlemlerinde emeği geçen Yanmaz’ın adı törene katılanların arasında yer almazken, kullanılan fotoğraflarda ise Okan Yanmaz’ın olduğu bölümlerin kırpıldığı göze çarptı. Kaymakamlığı protokol yanlışı Akçakocalı vatandaşların yoğun tepkisine maruz kaldı.

Geçtiğimiz gün açılışı gerçekleştirilen Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi’nin açılış töreninin yankıları devam ediyor. Akçakoca’ya kazandırılan bu muhteşem okul Akçakocalı vatandaşları mutlu ederken, Akçakoca’nın evladı Burhan Özdemir ile de bir kez daha gurur duyduk Akçakoca halkı olarak. Törende muhteşem bir kalabalık yakalanırken protokolde yapıla hata Akçakoca’nın tepkisini çekti. Kasti bir şekilde gerçekleştirildiği düşünülen protokol ‘hatası’ Akçakoca Kaymakamlığı sosyal medya gönderisinde de devam etti. Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can’ın gönderilerde Okan Yanmaz’ın adını anmayan fotoğraflardan da kırpan Akçakoca Kaymakamlığı ekibinin yaptığı hatanın farkında mı bilinmezken, Akçakocalı vatandaşlar tarafından durum ‘düşmanlık’ olarak algılandı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ESVET SARIOĞLU’DA TEPKİ GÖSTERDİ

Yaşanan protokol krizi ile ilgili kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sarıoğlu, şu ifadeleri kullandı.

Sarıoğlu:” Her ne olursa olsun, ne yaşanırsa yaşansın makama saygı, ilçe halkına saygıdır. O yüzden yapılan hatayı kesinlikle tasvip etmiyorum. Bugün o makama yarın başka makama fark etmez protokol kurallarına uyulması gerekiyor. Bu konuda eksikler var uyarılıyor ama çözülmüyor acilen müdahale edilmesi gerekiyor…!”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir