fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AK PARTİLİ AKÇAKOCALI PARTİLİLER, ÖZLÜ’NÜN DÖVİZ CİNSİ KREDİSİNE NE YORUM YAPACAK?

AK PARTİLİ AKÇAKOCALI PARTİLİLER, ÖZLÜ’NÜN DÖVİZ CİNSİ KREDİSİNE NE YORUM YAPACAK?

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, merkez içme suyu depo ve şebeke yapım işi kapsamında Dünya Bankası tarafından finans edilecek olan “Türkiye Deprem, Sel ve Yangın Acil İmar Projesi” kapsamında 45 milyon Euro kredi ve bununla birlikte kredinin alınması karşılığında belediyenin tüm şirket ve gelirlerinin ipotek gösterilmesi için yetki istedi. Gözler Akçakoca Belediyesi’nin çekeceği krediye ‘hayır’, ‘gereksiz’ diyen AK Parti Akçakoca encümenlerine ve eski belediye başkanlarına çevrildi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediyesi için Dünya Bankası’ndan 45 milyon Euro eski para ile 1 katrilyon 450 milyon lira kredi talebinde bulundu ve bunu Düzce Belediyesi’nin tüm şirket ve gelirlerinin ipotek gösterilmesi tartışmalara neden oldu.

AKÇAKOCA’DA ‘HAYIR’, DÜZCE’DE ‘EVET’ Mİ?

Geçtiğimiz aylarda Akçakoca Belediyesi’nin meclisinde tartışılan ve Akçakoca AK Parti encümenleri tarafından ‘hayır’ oyu ile gereksiz kabul edilen döviz cinsinden krediye Düzce Belediyesi de talip oldu. Akçakocalı partililer döviz cinsinden krediyi yerden yere vurmuş Okan Yanmaz’ı eleştirilerin odağına oturtmuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, parti üyeleri ve encümenleri ile geçmiş dönem belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin, AK Partide uzun yıllar bakanlık yapan ve Düzce Belediye Başkanı olan Faruk Özlü’nün kredi talebini nasıl yorumlayacakları merak konusu oldu.

SARIOĞLU VE YEMENİCİ’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

‘Kendi şirketi olsa bu krediyi çeker miydi?’ soruları ile Akçakoca kamuoyunu aydınlatmaya çalışan Sarıoğlu ve Yemenici’nin Düzce halkını da döviz cinsinden kredinin çekilmemesi ile alakalı aydınlatıp aydınlatmayacakları belli olmazken, Akçakoca halkının bu konuyla alakalı en kısa sürede aydınlatılması gerekmektedir.

DÜZCE BASINI KREDİYİ BU GÖRSELLE DUYURDU!

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir