fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

YASİN YILMAZ VE ÇİĞDEM GÜNAL İSTİFA ETTİ. AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLACAKLAR

YASİN YILMAZ VE ÇİĞDEM GÜNAL İSTİFA ETTİ.  AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLACAKLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Genel Seçimlerinin 14 Mayıs tarihinde yapılacağını açıklamasının ardından, partilerde aday adaylıkları süreci devam ediyor. Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ve Düzce İl Genel Meclis Üyesi Çiğdem Günal AK Parti’den aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak olan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine hazırlanıyor. Siyasi partilerde Milletvekilliği aday adaylığı süreci devam ederken, Düzce’nin başarılı bürokratı İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal’dan beklenen hamle geldi.

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal AK Parti’den aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.
Dr. Yasin Yılmaz’ın adı ön planda çıkıyor.

Düzce’de görev yaptığı sürede sağlık alanında birçok atılımlar yapan İl Sağlık Müdürü Yılmaz’ın adı AK Parti kulislerinde konuşulan isimlerden birisi olmuştu. Başarılı bir bürokrat olan Yılmaz, sağlık alanında yaptığı bir çok çalışma ile dikkatleri üzerine çekmişti.
Günal’ın istifasının ardından gözler İl Genel Meclisi’ne çevrildi.

Öte yandan İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal’ın istifasının ardından, gözler İl Genel Meclisi’ne çevrildi. Günal’ın istifası Nisan ve seçimlerin yapılacağı Mayıs ayında meclisi Başkan Vekili yönetecek.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir