fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

CHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞINDA ŞOK İSTİFA!

CHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞINDA ŞOK İSTİFA!

CHP Akçakoca Teşkilatı Kadın Kolları başkanlığı görevini sürdüren Saadet Anakan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Eski başkana sosyal medya üzerinden çok sayıda destek mesajı geldi.

Türkiye 2023 Genel Seçimlerine 60 gün gibi kısa bir süre kala, CHP Akçakoca İlçe teşkilatında şok bir ayrılık kararı geldi. 3 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca Teşkilatında, Kadın Kolları görevini yürüten Saadet Anakan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifa ettiğini duyurdu. Saadet Anakan’ın istifası yaklaşan genel seçimler öncesi CHP seçmenlerini tedirgin ederken, gözler CHP Akçakoca İlçe yönetimine ve başkan Tuğrul Abanoz’a çevrildi.

Saadet Anakan, istifasını şu sözlerle duyurdu:

Saadet Anakan: ” Kıymetli Dostlar;

1 Mart 2020 tarihinde seçimle geldiğimiz İlçe Kadın Kolu Yönetimini, bugüne kadar yani 3 yılı aşkın süredir şevkle, gururla, azimle ve Akçakoca halkının takdirini de kazanarak sürdürdük.

Ancak;

3 Mart 2023 tarihi itibariyle gördüğümüz gereklilik üzerine çalışmalarda aksama olmaması adına iki yol arkadaşım ile birlikte Akçakoca CHP İlçe Kadın Kolu Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerimizi sonlandırmış bulunmaktayız.
Bugüne kadar desteklerini bizden esirgemeyen yol arkadaşlarıma ve Akçakoca halkına sonsuz teşekkür eder, içerisinde bulunduğumuz süreçte üye olarak çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiririz.” dedi.
Anakan’ın hangi sebep ile istifa ettiği bilinmezken, sitem dolu sözleri kafalarda soru işareti bıraktı…
Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir