fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AZADE AY’DAN DUYGULANDIRAN 18 MART MESAJI…

AZADE AY’DAN DUYGULANDIRAN 18 MART MESAJI…

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili aday adayı Azade Ay, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sosyal medya hesaplarından onlarca beğeni alan duygusal paylaşım, ‘Siyasete iyi ki kadın eli değdi.’ yorumlarına neden oldu…

Sayısız zafer ile dolu şanlı tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü için geri sayım başladı. Şanlı zaferimizin yıldönümü için bir kaç saat kala, CHP Düzce Milletvekili aday adayı Azade Ay bir mesaj yayınladı.

İşte Azade Ay’ın duygulandıran paylaşımı:

”KURTULUŞ MÜCADELESİNİN TEMELLERİ ATILDI
Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve bu vatan topraklarının şahit olduğu en büyük kahramanlıkların yaşandığı Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü hep birlikte anıyoruz.
Vatan toprağı için gösterilen cesaretin, umudun, özgürlük ve bağımsızlık inancının en yüce göstergesidir Çanakkale. Emperyalizme karşı verilen mücadelenin en yalın halidir Çanakkale.
Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözünün yazıldığı, kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanının canla, kanla, inançla yazıldığı Çanakkale, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.
Her geçen yıl önemi giderek artan bu anlamlı günde; demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; özgür ve bağımsız bir vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.
Av. Azade Ay
CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı”
www.akcakocahaberleri.com ailesi olarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımız saygıyla ve minnetle anıyoruz…
Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir