fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AKŞENER TERK ETTİ! KILIÇDAROĞLU BÜYÜK DESTEK GÖRDÜ!

AKŞENER TERK ETTİ! KILIÇDAROĞLU BÜYÜK DESTEK GÖRDÜ!

12 Şubat 2022’de kurulan ve 6 partinin 6 genel başkanının oturduğu siyasi ittifakta 12. toplantıda Akşener son virajda ben yokum dedi. CHP Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’a da çağrıda bulunan Akşener’in çağrısı destek görmedi. İmamoğlu ve Yavaş genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız mesajı verdi.

2023 Genel seçimlerine 3 aydan kısa bir süre kala altılı masadan bir sandalye eksildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, imza attığı son bildiriyi görmezden geldi başka ittifaklara göz kırparak masadan kalktı. ‘Sizlere tarihi görev düşüyor!” diyerek çağrıda bulunduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan beklediği desteği göremedi.

NE YAŞANMIŞTI?

“Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz.” ifadeleri ile imzaladığı ortak bildiriden vazgeçen Meral Akşener, son toplantı sonrası yaptığı basın açıklaması sert ifadeler ile masadan kalktıklarını ifade etti.

Açıklamanın hemen ardından bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Yola devam ediyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın!” mesajını verdi. Millet ittifakı belediye başkanları gece boyunca süren toplantıda genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında olduklarını bildiren mesajlar yayınlayarak kendilerine destek kararı aldı.

SOSYAL MEDYA VE BOT SAVAŞLARI

Farklı görüşlerin birbirleri aleyhine onlarca twitler atıldığı gecede, onlarca farklı senaryonun üzerinde de duruldu. AK Parti kanadından İYİ Parti’ye yeşil ışık gelirken, Memleket Partisi ve İnce tarafından da Akşener’e yeni bir ittifak çağrısı yapıldı.

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap