fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

YANMAZ YIKILMA TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA…

YANMAZ YIKILMA TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA…

Yanmaz Apartmanı yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya… Apartman sakinleri her yağmurda her deprem haberinde binanın yıkılma tehlikesine karşı korku dolu anlar yaşıyor…

 

Çuhallı çarşısında bulunan Yanmaz Apartmanı tehlike saçıyor. Yaklaşık bir yıl önce gündeme gelen ve o günden bu güne bir kaç kazık dışında her hangi bir müdahalede bulunulmayan binaya yetkililerin ne zaman müdahale edeceği henüz bilinmiyor.

 

Olayın gündeme geldiği ilk günlerde, toprak kaymasına sebep olan inşaat firması tarafından kazıklar ile güçlendirilerek geçici bir çözüm bulunmuştu. Bu çalışmanın ardından neredeyse başka hiç bir önlem alınmazken, yetkililerin harekete geçmesi için ‘Acaba ölümlü bir kaza olmasını mı bekliyorlar?’ yorumları yapıldı.

 

Yanmaz apartmanı sakinleri ve bu toprak kayması sebebiyle kendi binalarında da tehlike oluşan komşu bina sakinleri ne yapacaklarını şaşırmış durumda. Dua etmekten başka ellerinden hiç bir şey gelmediğini ifade eden bina sakinleri, konuyla alakalı tüm mercilere şikayette bulunmuş durumda. Toprak kaymasına sebep olan inşaat firmasının sahiplerinin de konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor!

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap