fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

“DEPREMZEDE MİSAFİRLERİMİZ ULAŞIM A.Ş.’DEN ÜCRETSİZ FAYDALANACAK”

“DEPREMZEDE MİSAFİRLERİMİZ ULAŞIM A.Ş.’DEN ÜCRETSİZ FAYDALANACAK”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından, depremzedelerin afet bölgesinden Düzce’ye getirilmesinde öncülük eden Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. “Tek Yürek Kart” uygulamasını hayata geçirdi. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla başlatılan uygulama ile, AFAD’ın depremzede listesinde yer alan vatandaşlar “Tek Yürek Kart” ile Ulaşım A.Ş.’ye ait otobüslerden ücretsiz ve sınırsız seyahat imkanından yararlanmaya başladı.

Düzce Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bir çok ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından yaraları sarmak için ilk günden itibaren var gücüyle çalışıyor. Afet bölgesinden Düzce’ye bir çok vatandaşın nakil edilmesine öncülük eden Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş., Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatı ile depremzedelerin sınırsız ve ücretsiz seyahat etmelerine imkân sağlayan “Tek Yürek Kart” uygulamasını başlattı.“ONLAR BİZİM BAŞIMIZIN TACI”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’ye gelen afetzedelerin hayatını kolaylaştıracak adımlar attıklarını kaydederek; “Depremin meydana geldiği ilk dakikalardan itibaren Düzce olarak afetzede kardeşlerimizin yanında olduk. Bir yandan Devlet Millet el ele vererek başlattığımız yardım kampanyalarımız devam ederken, bir yandan da çadır kentler için ürettiğimiz tuvalet, duş bebek odası gibi öncelikli ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmalarımız sürüyor. Tüm bunların yanında ulaşım konusunda da Düzce’de misafir ettiğimiz kardeşlerimiziçin ‘Tek Yürek Kart’ uygulamasını başlattık. Bu uygulama ile misafir afetzede kardeşlerimiz Ulaşım A.Ş.’ye ait araçlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

 

KARTLAR NEREDEN ALINIYOR?

Ulaşım A.Ş.’nin  Zahid’ül Kevseri Kız Öğrenci Yurdunda oluşturduğu stantta, “Tek Yürek Kart”lar AFAD’ın depremzede listesinde yer alan vatandaşları verilmeye başlandı.  Afetzedeler,  Kazım Demir İş Hanı, Zemin katta bulunan Ulaşım AŞ. Kent Kart ofisinden de kartlarını teslim alabiliyor.  Ulaşım A.Ş. Kent kart ofisi Cumartesi 14:00’de kadar, hafta için 8.30 – 17.30 arasında, Cumartesi günleri ise 8.30-14.00 arasında hizmet veriyor.

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap