fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

YEMENİCİ VE ABANOZ KONUŞTU! GÖZLER YANMAZ’DA…

YEMENİCİ VE ABANOZ KONUŞTU! GÖZLER YANMAZ’DA…

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve büyük bir yıkıma sahne olan deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Geçmiş dönem belediye başkanı Cüneyt Yemenici, CHP Akçakoca Teşkilatı bugün 2 önemli öneride bulundu. Gözler Yanmaz’a çevrildi.

Geçmiş dönem belediye başkanlarından Cüneyt Yemenici kendi sosyal medya hesabından sabah saatlerinde bir öneride bulundu. Yemenici, kendi döneminde yaptırdığı ve ilçenin çeşitli yerlerine koyduğu emzirme kabinlerini işaret ederek deprem bölgesine gönderilmesi gerektiğini savundu. İlçe yöneticilerinin konuyla alakalı gerekenleri yapacağına inandığını söyledi.

Öğle saatlerinde bir açıklama paylaşan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ve İlçe teşkilatı da bugün önemli bir karar aldı. 2019 sel felaketi dolayısıyla Esma Hanım köyüne gönderilen seyyar tuvaletlerin hiç kullanılmadığı ve sıfır durumda olduğu belirtilirken, Esma Hanım köyü sakinleri CHP yönetiminden Abdurrahim Kap önderliğinde ”Depremzedelerin daha çok ihtiyacı var!” diyerek deprem bölgesine gönderdi.

Her iki fikre ve çalışmaya da teşekkür ediyoruz. Bizim de bir önerimiz var. Başkan Yanmaz, Akçakoca’da otobüs duraklarına ısıtıcı koydu ve bu Akçakocalılar tarafından çok beğenildi. Bu ısıtıcılar dış mekan ısıtıcıları.

Biz bu kışı anlatırız. İmkanımız var ise ısıtıcıları deprem bölgesine yönlendirebiliriz. Böyle bir şey mümkünse değerlendirilebilir. Evet Akçakoca’da duraklara ısıtıcı konulması şehir sakinlerini memnun etti. Bir daha ki kış daha erken koyabiliriz.

Belediye başkanımız Mehmet Okan Yanmaz’a çağrımızdır.

Akçakocalı hemşehrilerimiz için otobüs duraklarında başlatmış olduğunuz ısıtıcı çalışması hizmetleriniz için teşekkür ediyoruz. Ancak ülkemizde 10 ilimizde yıkıcı etkisiyle bir felaket olan depremde enkaz altından çıkartılan vatandaşlarımızın bu kış günü bizden daha çok ihtiyacı olduğu için otobüs duraklarındaki ısıtıcıların sökülerek ve varsa elinizdeki ısıtıcılar da dahil edilerek deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın hizmetine sunmanızın daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. Belediyemizin böyle bir imkanı varsa, sayın Yanmaz’ın deprem bölgesi için bu fedarkarlığı yapacağından şüphemiz yok.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir