fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

DEPREM BÖLGESİ İÇİN BAYATLAMAYAN; POĞAÇA, KEK, KURABİYE ÜRETİLDİ!

DEPREM BÖLGESİ İÇİN BAYATLAMAYAN; POĞAÇA, KEK, KURABİYE ÜRETİLDİ!

Afetten Etkilenen Vatandaşlarımız İçin Uzun Süre Bayatlamayan Poğaça, Kek ve Kurabiye Üretildi.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, uzun süre bayatlamayan poğaça, kek ve kurabiye üreterek afet bölgesine gönderdi.

Sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak ve toplum değerlerini korumak adına birçok farkındalık etkinlikleri düzenleyen Düzce Üniversitesi, ülkemizin yaşadığı afette de, vatandaşlarımızın acısını hafifletmek için ilk günden beri yoğun caba sarf ediyor. Daha önce gönderdiği gönüllü arama kurtarma ekipleri ve sağlık ekipmanlarının yanı sıra vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını karşılamak için de ürettiği uzun süre bayatlamayan ürünleri afet bölgesine ulaştırmayı başardı.

Ürünlere ulaşan Kahramanmaraş’taki vatandaşlarımız, kendileri için yapılan yardımların önemini vurgulayarak, yardımcı olan herkese teşekkür ettiklerini söyleyen Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Muammer Mesci, afetten etkilenen vatandaşlarımız için 192 paket üretildiğini, 50 paketinin vatandaşlarımıza ulaştığını ifade etti. Aynı zamanda üretime devam edileceğini de vurgulayan Prof. Dr. Muammer Mesci, Düzce Üniversitesi’nin imkanları ile depremzede vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışacaklarını dile getirdi. Kendilerine gösterilen kolaylık için Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’e ve tüm üniversite yönetimine teşekkür eden Prof. Dr. Mesci, depremzede vatandaşlarımız için de geçmiş olsun ve sabır dileklerin de bulundu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap