fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AZADE AY, YARIN DÜZCE’DE AÇIKLIYOR: ‘’ADAYIM!’’

AZADE AY, YARIN DÜZCE’DE AÇIKLIYOR: ‘’ADAYIM!’’

Akçakoca’nın tanınan isimlerinden avukat Azade Ay, yarın Düzce’de CHP İl Başkanlığında aday adaylığını açıklayacak. Aday adayları arasında özgeçmişi ile en iyi konumda bulunan Ay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğindeki ‘Adalet Yürüyüşü’nde dikkatleri üzerine çekmişti.

Genel seçimlere 110 günden az bir süre kala aday adayları parti genel merkezlerinde peş peşe açıklamalar yapmaya hazırlanıyor. Akçakocalı avukat Azade Ay, CHP Milletvekilliği aday adaylığı için yarın(31.01.2023) Düzce’ye geliyor.

AZADE AY KİMDİR?

1970 Akçakoca doğumlu olan Azade Ay, ilk, orta ve lise eğitimini Akçakoca’da tamamladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Ay, 1992 yılından bugüne kadar Akçakoca’da açtığı avukatlık ofisinde hala mesleki faaliyetlerini devam ettiriyor.

DÜZCE BAROSU İLK KADIN BAŞKANI!

30 yılı aşkın mesleki tecrübesine birçok başarı sığdıran Ay, 2016-2021 yılları arasında 2 dönem Düzce Baro Başkanlığı yaptı. Aynı zamanda Düzce Barosunun ilk kadın başkanı olan Ay, kadın ve çocuk hakları ile kadın cinayetleri çalışmalarında Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında sayılıyor.

AZADE AY NEDEN ADAY?

Kişisel tanıtıcı web sitesinde yayınladığı ‘’Neden Adayım?’’ bölümünde şu ifadelere yer veriyor:

Azade Ay: ‘’ Çocuklarımızın, gençlerimizin, vatandaşlarımızın gelecek kaygısı taşımadığı, vatandaşlarının bağımsız ve tarafsız yargı önünde eşit, tüm özgürlük alanları bireysel ve toplumsal düzeyde güvence altına alınmış bir Türkiye’ye kavuşmak için adayım!

Hep birlikte; Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, elbette çocuklarımızdan başlayarak, tüm vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde, milletimize yaraşır bir demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olacağız.

Bu ülkede hiç kimse korkuyla uyanmayacak! Bireyler, yönetenler gelip gidecek ama ülke bir daha asla savrulmayacak! Bu benim, güzel ülkeme bırakacağım, en büyük ve en güzel mirasım olacak…’’

(Açıklamanın tamamını okumak için web sitesine bakabilirsiniz)

Azade Ay’ın resmi sosyal medya hesapları:

İnstagram ► https://www.instagram.com/azadeay/
Facebook ► https://www.facebook.com/azade.ay.7
Twitter ► https://twitter.com/AzadeAy

www.azadeay.com

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir