fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

BELEDİYE ÇİZGİ ÇİZDİ OLMADI! AÇIKLAMA YAPTI OLMADI, RESİMLER KOYDU YİNE OLMADI…

BELEDİYE ÇİZGİ ÇİZDİ OLMADI! AÇIKLAMA YAPTI OLMADI, RESİMLER KOYDU YİNE OLMADI…

Akçakocalı vatandaşlar İnönü caddesindeki yeni park sistemine alışmakta zorluk çekiyor.

Akçakoca Belediyesi geçtiğimiz günlerde İnönü Caddesinde yeni bir düzenleme yaptı. Yeni düzenlemeye göre yolun sağ kısmına park edilebilmesi için sarı düz şeritler çizildi ve araç sahiplerine bir takım uyarılar yapıldı. Çapraz parkların trafik sorunu oluşturduğu ve yolu daralttığı gerekçesiyle yeni araç parklarının dikey ve arka arkaya olması için çalışmalar yapıldı.

İnönü Caddesinde yeni park sisteminin uygulanabilmesi için önce yol kapandı. Sonra yol boyunca sarı çizgiler çekildi ve park alanı belirlendi. Yol boyuna dubalar konuldu ve uyarı açıklamaları yapıldı. Yetmedi, resimler ile nasıl olmaması gerektiği anlatıldı! Hatalı park ve doğru park simgeler ile uyarı levhaları yapıldı. Sonuç yine aynı.

Sadece bu konu özelinde değil. Şehirde bir şeylerin değişmesini ve çağı yakalamayı savunurken, her şeyi karşı taraftan beklemek yerimizde saymamıza neden oluyor. Kuralların uygulanabilmesi ve doğru kullanılabilmesi için daha ne yapılması gerekiyor? 2 farklı çözümü daha var:
5 metre arayla bir zabıta koyarak günlerce her aracı tek tek uyarmak! Ya da Türkiye’de tanınırlığı olan önemli bir figürü kamu spotu tanıtım filminde oynatarak yeni park sistemini anlatmak!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir