fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

SOSYAL MEDYA ANKETİNDE 4 AKÇAKOCALI ADAY İKİNCİ TURDA!

SOSYAL MEDYA ANKETİNDE 4 AKÇAKOCALI ADAY İKİNCİ TURDA!

Genel seçimlere sadece birkaç ay kalmışken vatandaşların gündemi Düzce’den çıkacak milletvekili adayları… Düzce’yi kim temsil edecek? Hangi parti kaç vekil çıkaracak? Akçakoca’dan vekil adayı olacak mı? Akçakoca’yı TBMM’de temsil edecek ismi oy pusulalarına gönderebilecek miyiz?
Her siyasi partinin kendi parti tüzüğüne uygun yazılı ve yazısız kuralları vardır. Parti içerisindeki dengeler de bu kurallara paralel olarak belirlenir ve uygulanır. Partiler seçimin son dönemecinde çok titiz çalışmalar yapsalar da yerel gazeteler ve vatandaşlar da kendi aralarında kendi ölçütlerine göre adaylarını belirlemekteler.

Düzce’de faaliyet gösteren yerel bir gazete olan Parantez gazetesi geçtiğimiz günlerde çok ilgi çekici, renkli bir anketi sosyal medyada paylaştı. Katılımın yüksek olduğu ankette, AK Parti’den bölge halkının konuştuğu 36 isim yer aldı. Sosyal medyada süren ankette ilk turun kazananları belli olurken, 25.01 çarşamba günü anketin 2. Turunun yapılacağı belirtildi.

Ankette ikinci tura kalan isimler oldukça dikkat çekici: Ayşe Keşir, İsmail Ustaoğlu, Mehmet Keleş, İsmail Çakmak, Çiğdem Günal, Gönül Asuk, Burçin Sarıcan, Cüneyt Yemenici, Tuncay Şahin, Numan Çabuk, Nigar Demircan Çakar, Ali Uzun, Nurettin Karslıoğlu, Abdulkerim Kaval, Emre Aycan, Hikmet Keskin, Nermin Alayıldız ve İsmail Bayram ankette ikinci tura kaldı.

SOSYAL MEDYA ANKETİNDE 4 AKÇAKOCALI İKİNCİ TURDA!

Ali Uzun, Cüneyt Yemenici, Numan Çabuk ve Burçin Sarıcan ankette ikinci tura kaldı. Bölge siyaseti için birbirinden önemli isimlerin yer aldığı ankette ikinci tur merakla beklenmeye başlandı. Ankette ikinci tura kalan Akçakocalı isimler arasında Ali Uzun ve Cüneyt Yemenici halk tarafından takip ediliyor.

SONUÇ: EĞLENCE…

100 bin takipçili instagram hesabında yapılan anketi takip etmek de oldukça zevkli. Anket hakkında zaman zaman sabotaj iddiaları gelse de bu anketler genel merkezlerin kararını çok fazla etkileyemiyor. En azından Akçakocalı adayları bu anket ile destekleyebiliriz.

Bölge vatandaşları siyasi partilere inat kendi adaylarını sosyal medyada kendileri belirleyerek adeta siyasi partilere mesaj veriyor. Tüm Türkiye heyecan ile genel seçimleri bekliyor…

KAYNAK: https://www.duzceninsesi.com.tr/haber/13806794/ilk-turun-kazananlari-belli-oldu

https://www.instagram.com/duzcemuhtari/

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap