fbpx

Akçakoca Haberleri

İş Birliği

SERENTE: ”AMACIMIZ AKÇAKOCA FINDIĞINA DEĞER KATMAK!”

SERENTE: ”AMACIMIZ AKÇAKOCA FINDIĞINA DEĞER KATMAK!”

Akçakoca fındığına katma değer katmak için yola çıkan genç girişimci Samet Külünk, ‘SERENTE’ markası ile adından şu sıra sıkça söz ettiriyor. Akçakoca’nın ilk fındık entegre tesislerinden biri olma özelliği ile dikkat çeken SERENTE, Akçakocalı vatandaşlara; kırma, kavurma, paketleme ve fındık ezmesi hizmetlerini sunuyor.

Müşteri ihtiyacına göre; tuzlu fındık ve çikolatalı fındık draje gibi farklı tatlarla da ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

SERENTE Markası, 50 yılı aşkın süredir fındık üreticiliği yapan bir ailenin girişimleri ile 2022 yılında kurulan bir entegre fındık işletme tesisidir.

AMACIMIZ AKÇAKOCA FINDIĞINA KATMA DEĞER KATMAK!

İşletmenin amacı, Akçakoca yöresinde yetişen fındığın işlenerek, en değerli hali ile tüketici ile buluşturulmasıdır.
Butik bir işletme olarak ticari hayatına başlayan bu tesis son teknoloji ile donatılmış ve en üst seviye hijyen standartlarına uygun üretim yapıyor.

Kırma, kavurma, paketleme ve fındık ezmesi gibi hizmetleri toptan ve perakende olarak alabileceğiniz yeni nesil fındık işleme entegre tesisi…

MARKA İSMİNİ NEREDEN ALIYOR? SERENTE’NİN ANLAMI NEDİR?

Serente, dört direk üzerine oturtulmuş, tek odalı ve yaklaşık 5-7 metre yüksekliğinde, karadenize özgü ahşap bir yapıdır. Genellikle kare şeklinde dizayn edilir ve çevresinde serentenin hava almasını sağlayacak ızgaralar bulunur.

Genelde yiyeceklerin saklanması ve kurutulması amacıyla kullanılmıştır. Bölgede kalan son serenteler turistik amaç ile kullanılmaya başlanmış ve turistlerin oldukça ilgisini çekmiştir.

SERENTE; ‘’Bahçeden sofralarınıza gelen lezzet!’’

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap