fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

NEDEN YANMAZ DEĞİL DE FARUK ÖZLÜ?

NEDEN YANMAZ DEĞİL DE FARUK ÖZLÜ?

Hafta sonu Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Nizam Pazvant, ve Cezaevi Projesinin restorasyon çalışmasını yapacak olan mimar ile Akçakoca ziyaretinde bulundu.

Restorasyon alanını inceleyen heyet daha sonra Akçakoca gezisi ile turunu tamamlamıştı. Proje restorasyon tamamlandıktan sonra Yukarı Mahalleli kadın girişimciler tarafından kurulan ‘BAKIR TENCERELİLER KADIN KOOPERATİFİ’nin yeni hizmet binası olarak hizmete girecek. Burada dikkat çeken birkaç husus mevcut.

NEDEN YANMAZ DEĞİL DE ÖZLÜ?

İddiaya göre; Yemenici döneminde tahsisi alınan ‘Cezaevi’, Okan Yanmaz döneminde gerekli süre içerisinde adım atılmaması sebebiyle Milli Emlak’a devri gerçekleşmiş. Daha sonra Yukarı Mahalle Pazarı girişimci kadınları Faruk Özlü’ye ulaşarak üretim yapabilecekleri bir yer istemişler. Özlü’de Cezaevi’nin restorasyonunu yaparak kendilerine tahsis etme sözü vermiş.

Bu ilçenin belediye başkanı Okan Yanmaz mı? Yoksa Faruk Özlü mü?

Akçakoca’ya gelen bu heyetin yanında neden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yoktu? Yanmaz’ın olmadığı bir çok yerde vekaleten ziyaretlere katılan Şenol Yazgan neden yoktu?

Eski başkan Yemenici döneminde ‘’Esaretten Sanata’’ projesi adı altında Akçakoca Belediye himayesinde yapılacak olan restorasyonu neden başka bir belediye başkanı yapıyor?

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir