fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ŞİMDİLİK TUTUKSUZ ŞEKİLDE YARGILANACAK AMA…

ŞİMDİLİK TUTUKSUZ ŞEKİLDE YARGILANACAK AMA…

Akçakoca’da haberci kisvesi altında tehdit, hakaret ve şantaj kokan haberleriyle tanınan sözde gazeteci ve inşaat işçisi, yaptıklarının hesabını vermek üzere yargı tarafından kıskaca alındı. Sabah saatlerinde evinde gözaltına alınan şahıs, gün içinde ev ve işyeri arandıktan sonra Akçakoca savcısına ifade verdi. Savcılığın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, yargılamasının tutuksuz biçimde devam edilmesine karar verildi.

Son yıllarda yaptığı şantaj içerikli haberleriyle Akçakoca belediyesi ve farklı işadamları tarafından yüzün üzerinde başvuru dosyasıyla suç duyurusunda bulunulan sözde gazetecinin, son günlerde hedef tahtasına oturttuğu isim Ak Parti ilçe başkanı oldu. TikTok adlı sosyal paylaşım platformunda bulunan hesabından para sayarak, AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nu tehdit eden sözde gazeteci, ‘Uyuşturucu Maddeyi Övme, Propagandasını Yapma’ suçundan çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Akçakoca’da inşaat işleri ile uğraşan, asıl mesleği kartonpiyer ve boyacılık olan sözde gazetecinin, dün sabah erken saatlerde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından, “Uyuşturucu Maddeyi Övme, Propagandasını yapma” ve uyuşturucu madde kullanma iddiası ile gözaltına alındı.

HAKAN ÖZTAŞ TARAFINDAN MI FONLANIYOR? İDDİALAR VAHİM!

Topal’ın evi ve eşinin işyerinde hassas burunlu narkotik köpeklerle arama yapıldıktan sonra, Akçakoca Belediyesi ABİTAŞ müdürü Hakan Öztaş’ın maddi destekleriyle kurulduğu iddia edilen Sarıkaya Pasajı içindeki gazete ofisi de narkotik köpekleri desteğiyle didik didik arandı.

Şahsın ev ve işyerinde bulunan bilgisayar ve cep telefonları da alınarak incelenmek üzere Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne gönderildi.

İKTİDAR PARTİSİNİN İLÇE BAŞKANINI TEHDİT ETMİŞ!

Hakkında başka şantaj dosyaları olduğu ifade edilen sözde gazeteci, geçen ay, TikTok hesabından para saydığı görüntüleri paylaşarak, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nu tehdit etmişti. Sözde gazeteci, söz konusu videoda, Sarıoğlu’na, “Sarışın oğlan, madem bizi o kadar seviyordun kendini bize neden bu kadar ezdirdin? Gerek var mıydı? Aferin sana beni kazandın.” ifadelerini kullanmıştı. Şahsın bu ifadeleri, Düzce medyasında ve Akçakoca kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Narkotik ekiplerinin gün içinde düzenlediği başarılı operasyonla gözaltına alınan sözde gazeteci, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün akşam saatlerinde Akçakoca Adliyesi’ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadenin ardından tutuklama istemiyle Nöbetçi Mahkemeye çıkartılan şahıs, mahkeme heyeti tarafından Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Haftanın belli günlerinde Emniyet Müdürlüğüne giderek imza atacak olan şahsın, diğer yandan şantaj ve tehdit iddialarıyla ilgili bilgisayar ve cep telefonlarındaki incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

KAYNAK: ÖNCÜ RTV/ SAVAŞ ARI

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir