fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

SON DAKİKA! SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU!

SON DAKİKA! SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU!

Uzun süredir kulisleri meşgul eden ve gündemi belirleyen seçim tarihi konusu nihayet belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü bir mesaj verdi. 14 Mayıs 1950’de Menderes’in “Yeter söz milletin” çıkışını hatırlatan Erdoğan, “Milletimiz 73 yıl sonra 6’lı masaya aynı gün ‘Yeter’ diyecek” diye konuştu. Erdoğan’ın bu çıkışı seçimin 14 Mayıs’ta yapılacağı şeklinde yorumlandı.

Türkiye artık ayların kaldığı Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenirken, vatandaşların sandığa gideceği gün konusunda kamuoyuna yansıyan tarihlerden biri de 14 Mayıs 2023’dü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şimdiye kadarki en güçlü 14 Mayıs mesajını verdi.

“MİLLETİMİZ 73 YIL SONRA AYNI GÜN ALTILI MASAYA YANITINI VERECEK”

Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi olmayacak’ diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de ‘Söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız.

“ŞİMDİ MECLİS’TEN MEYDAN OKUYORUM”

Şimdi Meclis’ten meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız. Benim milletim artık tüm oyunlarınızı çözdü. Sizin de numaralarınızı da etki elemanlarınızı da anında tanıyor. Aksi olsaydı 2007’de bize Cumhurbaşkanı seçtirmek istemediğinizde başarılı olurdunuz. Aksi olaydı gazete kupürleri üzerinden partimizi kapatmaya çalıştığınızda başarılı olurdunuz.

Vatandaşların kafasında tek bir soru var. Altılı masa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışına hangi aday ile cevap verecek ve kampanyalarına başlayacak…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap