fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCALI SERVİS ESNAFININ YOL İSYANI!

AKÇAKOCALI SERVİS ESNAFININ YOL İSYANI!

Akçakocalı bir servis esnafı adeta isyan etti. Her gün kat ettiği onlarca kilometrenin adeta köstebek yuvası olduğunu belirten Akçakocalı esnaf Yanmaz’a çağrıda bulundu:’’ Bizim suçumuz ne başkanım?’’

Akçakoca’da servis esnafı olarak geçimini sürdüren bir vatandaş, kendi işi ile alakalı olumsuzlukları ve yaşadıklarını paylaştı. Zor bir dönemden geçtiklerini hatırlatan Akçakocalı vatandaş, arabanın takımlarını 19 bin liraya yaptırdığını belirtirken, köstebek yuvası haline gelen yollardan dem vurdu.

İşte Akçakoca’da şoför olmanın zorlukları dedirten görüntüler ve esnafın isyanı:

”İnsanlar para kazanıyor. Allah daha çok versin. Çok kazansınlar ama başkalarına zarar vererek para kazanılmaz! Her taraf köstebek yuvası her yer çamur! 6 aydır yollar böyle biz servisçiler bir yerden 5-6 kez de geçebiliyoruz! Her gün bir çocuğu bırakmak için mahalleye giriyorsun, beton kamyonu yolu kapatmış 30 metre daha gidebilsen çocuğu indireceksin mecbur dolaşıyorsun! 400 500 metre benim bu işten kazancım ne arkadaş bana niye zarar veriyorsunuz! Asıl bu yazıyı yazmamdaki sebep ön takımı ekim sonunda 19 bin tl masraf ederek yaptırdım. Sonuç son resimde bugün çekiciyle gittik motor takozu koptu salıncaklar bitti! 3 ay da 8 bin tl daha masraf! Soruyorum bizim suçumuz nedir sayın belediye başkanım, sayın kaymakamım?”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap