fbpx

Akçakoca Haberleri

KÖŞE YAZILARI

AK PARTİ MİLLETVEKİLLİĞİNDE 2 İSİM KESİN GİBİ! 3. İSİM BİZİ ŞAŞIRTACAK…

AK PARTİ MİLLETVEKİLLİĞİNDE 2 İSİM KESİN GİBİ! 3. İSİM BİZİ ŞAŞIRTACAK…

2023 Türkiye Genel Seçimleri ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ankara kulislerinden gelen bilgilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Seçimleri erkene alabiliriz!’ mesajı da eklenince, seçim çalışmaları olağanca hızıyla başlamış oldu. AK Parti’nin Düzce’de yıllarca süren üstünlüğü göz önüne alındığında, önümüzdeki süreç enteresan olaylara sahne olabilir.

Çeşitli senaryolar mevcut. 3 büyük partinin birer milletvekili çıkaracağını düşünenlerde var, AK Parti’nin en az 2 milletvekili garanti olduğunu düşünenler de var. Yeni seçim sisteminde, muhalefet partileri stratejik bir hata yaparlarsa ki altılı masanın gafları muhalif teşkilatları zor durumda bırakırken, AK Parti’nin 3 milletvekili alması da kimseyi şaşırtmaz.

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI…

İktidar partisi olması sebebiyle en fazla milletvekili aday adaylığı talebi olan parti AK Parti. Mevcut Düzce AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin geçtiğimiz günlerde partideki görevinden istifa etti ve milletvekili aday adaylığına hatta adaylığına göz kırptı. Keskin başından beri en büyük aday ve önümüzdeki dönem kendisini milletvekili olarak görmemiz kimseyi şaşırtmaz gibi ama ince bir detay var. Önümüzdeki günlerde anlatacağım…

İKİNCİ ÖNEMLİ ADAY ALİ UZUN…

Son dönemde aktif çıkışıyla ön planda olan ve baskın tarım politikaları ile sempati toplayan Uzun’un, 3 milletvekili çıkaran Düzce’nin bir kontenjanını alacağı konusunda net duyumlar aldım. Genel merkezde; Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Uzun’un ağır bastığını duydum. Neden? AK Parti bu dönem vekil adayları konusunda çok titiz davranıyor. Bu dönem öncelik yüzü eskimemiş, yıpranmamış ve sempatisini yitirmemiş adaylarda… Mustafa Keskin’in teşkilat gücü ve aktif görevi ile Ali Uzun’un sıralama belli olmamakla birlikte 2 kontenjanı doldurduğunu düşünüyorum.

ÜÇÜNCÜ ADAY KİM OLACAK?

Düzce’den birçok isim var. Akçakoca’dan duymaya alışkın olduğumuz şehrin ön planda isimleri mevcut… Öğrendiğim kadarıyla 3. Kontenjanı dolduracak isim bizi bir hayli şaşırtacak gibi duruyor. Benim duyduğum bir isim var ama daha önce adını herhangi bir yerde çok fazla görme imkanı bulmadım. Kendi yazdığımız analiz yazılarında da kendinden hiç bahsetmedik. Kendisi Düzce doğumlu ve devlet bürokrasisinde aktif görev alan bir isim.

AKÇAKOCA DEVŞİRME ADAYI KABUL ETMEMELİ…

Düzce’nin en büyük ilçesi olan Akçakoca son yıllarda elindeki tüm kozları neredeyse kaybetti. Düzce siyasetinde ve hatta Düzce turizminde bile adı geçmeyen Akçakoca’nın önümüzdeki süreç ile beraber kendini toparlamasını bekliyorum. Genel merkezlerden gelen ezbere taleplere ve görevlendirmelere değil, şehrin demografik yapısına uygun ve baskın isimleri Düzce siyasetinde Akçakoca adına ön plana getirmek gerekiyor. Kim ne derse desin. Ne kadar istemeseniz de Akçakoca her geçen gün büyüyor ve büyüyecek! Bu noktada Düzce’nin en önemli basın kuruluşlarının başında 2 Akçakocalı varken bu durumu lehimize çevirmenin yollarını da aramalıyız!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • This is remarkably helpful; I’ve bookmarked it for future reference.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir