fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYESİNDEN APAR TOPAR FESTİVAL

AKÇAKOCA BELEDİYESİNDEN APAR TOPAR FESTİVAL

Akçakoca Belediyesi 3 Ocak(dün) 2023 tarihinde palamut festivali yapılacağını duyurdu. 7 Ocak’ta yapılacak olan festivalin duyurusunu sadece 4 gün önceden duyurmayı akıl eden; kültür müdürlüğü, yönetim ve Yanmaz’ın danışmanları kafalarda soru işareti bıraktı. Alelade ve plansız yapılan bu festival organizasyonuna hem belediye çalışanları hem de Akçakocalı vatandaşlar şaştı kaldı.

Kış ayının gelmesi, ekonomik durgunluk ve moralsiz olan halka iyi gelebilecek organizasyonda küçük bir detay var. 7 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan festivali sadece 4 gün öncesinden duyuran Yanmaz ve ekibi, geride kalan 3,5 yılın sonunda hala yönetim anlamında güven vermemesi dikkatlerden kaçmadı.

Bu durum Akçakoca Belediyesi’nin; aslında herhangi bir plan ve programlarının olmadığını, tamamen keyfi, son dakika ve alelade bir yönetimin olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

DÜZCE, EREĞLİ, ALAPLI… BAKIP ÖRNEK ALMIYOR MUSUNUZ?

Çevre il ve ilçelerinin belediye basın davetlerini alıyoruz. Medya ile iyi ilişkileri olan çevre il ve ilçe belediye başkanları çok daha az imkanları olmasına rağmen çok daha kararlı ve planlı organizasyonalar ile başarılı olabiliyor. Bir organizasyon planlanır, ilgili dokümanlar ve duyurular en az 10-15 gün önceden hazırlanarak; yerel basın, çevre il ve ilçelerin basın çalışanlarına, vatandaşlarına duyurulmaya başlanır.

İnsan düşünmeden edemiyor. Her ne kadar normal olan bu olsa da Akçakoca Belediyesi yönetimi şaşırtmamaya(!) devam ediyor…

EKİN UZUNLAR’I AKÇAKOCA’YA GELMEYE İKNA EDEN ŞAHIS, RESUL DİNDAR’I DA MI İKNA ETTİ?

Acaba Resul Dindar ile yolda karşılaştılar da mı söz aldılar. Gel bu hafta Akçakoca’da bir konser ver diye… Ya da geçen yıl yapılan hamsi festivalinde olduğu gibi belediye ile alakası olmayan ve Akçakocalı vatandaşların gözünde mimli(!) olan bazı şahısların üstün çabası ile mi bu organizasyon yapılmaya karar verildi.

Geçtiğimiz yıl yapılan organizasyonda bazı yerel gazetelerde enteresan haberler ortaya çıkmıştı. ‘’…. Olmasaydı Ekin Uzunlar gelmezdi. … sayesinde bu organizasyonu yapabildik.’’ Arkadaşlar belediyemiz organizasyon için para veriyor sanatçılara. Saçma sapan şahısları ön plana çıkarmak için şehrimizi ve belediyemizi daha fazla küçültmeyiniz!

Okan Yanmaz ve ekibi; yine alelade, plansız, programsız bir organizasyon ile belediye çalışanlarının kişisel planlarını sabote ederek ve geçen yıl yaptıkları gibi insanları zorunlu tutarak sabahın erken saatlerinde, kendi kişisel egolarını tatmin etmek için sokağa dökecektir.

NOT: Resul Dindar’ın sosyal medya hesaplarında da geçmiş tarihli gönderilerinde Akçakoca’da yapılacak olan organizasyon ile ilgili paylaşım bulunmuyor.

Her şeye rağmen bu bir bilgilendirme paylaşımıdır. Çevre il ve ilçelerden tüm misafirlerimiz palamut festivaline davetlidir…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap