fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’NIN BÜYÜKLERİ AKÇAKOCASPOR’UN BAŞARISININ CEZASINI KESTİ!

AKÇAKOCA’NIN BÜYÜKLERİ AKÇAKOCASPOR’UN BAŞARISININ CEZASINI KESTİ!

2021-2022 sezonunda BAL Liginde mücadele etmesi gerekirken mali sebepler gerekçe gösterilerek ligden çektirilmesi ve oynamadığı her yıl için bir alt ligde mücadele edecek olan Akçakocaspor’un akıbeti bilinmiyor.

Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın; ‘Söz veriyoruz’ temalı seçim vaatlerinden biri Akçakocaspor’u 3. lige taşımaktı. Verdiği sözü tutamayan Yanmaz, bir de üzerine takımı ligden çekerek Akçakocaspor’un başarısının da cezasını kesmiş oldu!

AKÇAKOCASPOR SEVDASI İÇİN YAPILANLARI UNUTMAYIN!

Akçakoca için büyük bir öneme sahip olan ve uzun yıllardır şehrin sembolik renklerini formasında taşıyan, 7’den 70’e tüm Akçakocalıların sempatisini kazanan, Akçakoca’nın tanıdığı bir çok ismi Akçakocaspor sevdası yüzünden adliye koridorlarında gördüğümüz ilçe takımının akıbeti hala bilinmiyor. Amatör liglerde Akçakoca’dan çok daha küçük ilçelerin futbol takımları top koştururken, şampiyon olarak BAL Ligine yükselmeye hak kazanan Akçakocaspor’a şehrin büyükleri tarafından verilen cezasının sebebi ise bilinmiyor.

MALİ SORUNLAR GEREKÇEYMİŞ!

Siyasi adaylar eğer samimiyse; seçim vaatleri verirken tüm hesaplamalarını yaparak projelerini oluştururlar. 3. Denemesinde kazandığı yerel seçimler öncesinde verdiği yüzlerce vaatten biri olan Akçakocaspor’un 3.lige çıkacağı sözü de böylece çöpe gitmiş oldu. Akçakocaspor dolu dizgin ilerlerken, şampiyon olurken, tüm şehir kenetlenirken sessizce planların yapılması ve takımın mali gerekçeler ile ligden çekilmesi sonrası Akçakocaspor adeta tarihe gömülmüş oldu.

Futbol takımlarının şehrin tanıtımlarına ne derece etki ettiğini görmek isteyenler, deplasmanda Hatayspor’u eleyerek günlerce ulusal basında konuşulan Düzcespor örneğini detaylı olarak inceleyebilirler. Düzcespor’un geçtiğimiz yıl kazandığı şampiyonluk ile Düzce’ye kazandırdığı motivasyonu tekrar gözden geçirmekte fayda var!

AKÇAKOCA’NIN DÜŞMANLARI DIŞARIDA DEĞİL, İÇERİDE!

Yanmaz’ın geride kalan hizmet döneminde neredeyse hiçbir yerde Akçakocaspor’un akıbeti sorulamadı. Kimse gündeme getirmedi. Herkes sustu. Maddi menfaatler sebebi ile sessiz kalınırken, onlarca gencin emeği heba edilirken şehrin büyüklerinin sessiz kalması ise bir başka soru işareti.

YANMAZ ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE, SPORSEVERLERDEN VE AKÇAKOCASPOR TARAFTARINDAN NASIL OY İSTEYECEK?

Yerel seçimlere az bir zaman kala, başkanların ve dönemin adaylarının seçim vaatleri tekrar gözden geçirilmeye başlandı. Kuşkusuz her belediye başkan adayının her seçmenin oyuna ihtiyacı var. Göreve gelmeden önce 3.lige çıkarma sözü verdiği Akçakcocaspor’u ligden çeken, küme düşmesine sebep olan Yanmaz’ın oy istemek için bu kesime nasıl yaklaşacağı merak konusu.

SADECE YANMAZ DEĞİL, SESSİZ KALAN HERKESİN SUÇU VAR!

Sadece belediye başkanı değil, kulüp başkanı ve eski belediye başkanları da bu konuyu gündeme getirmedi. Şehrin büyükleri sessiz kaldı ve takıma sahip çıkmadı. Çevre belediyeler kentin takımları ile kenetlenmişken bizler Akçakocaspor’un geçmiş dönem formalarını duvarlarımıza asmak zorunda kaldık!

AKÇAKOCALILARA SESLENİYORUZ!

Tüm Akçakocalılara sesleniyoruz! Akçakoca için, Akçakoca menfaati için bu memleket için yeniden eski günlerdeki gibi birlik olunmalı! Kişisel menfaatler konu Akçakoca olduğunda bir kenara bırakılmalı! Akçakocayı, Akçakoca’nın dışında savunmayı ve Düzce’de yeniden güçlü hale getirmek için ortak hareket edilmeli! Bu memleketin silkelenme zamanı geldi!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap