fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

ALTILI MASANIN YAPAMADIĞINI YAPTILAR… İMAMOĞLU’NUN CEZASI BELLİ OLDU!

ALTILI MASANIN YAPAMADIĞINI YAPTILAR… İMAMOĞLU’NUN CEZASI BELLİ OLDU!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, YSK üyelerine hakaret iddiası ile açılan dava da karar çıktı: İmamoğlu, 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı!

“31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır…” ifadelerini kullandığı için hakkında siyasi yasak ve hapis cezası istemiyle açılan davada karar verildi. Hapis cezası alan İmamoğlu, ‘’Benim için yok hükmündedir!’’ dedi.

İstanbul Kartal Adliyesinde gerçekleştirilen karar duruşmasına katılmayan İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile ‘’Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

SİYASİLER BU KARARA NE DEDİ?

Bu açıklamaların ardından İBB’nin Saraçhane’deki Başkanlık Binası önünde binlerce kişi toplandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Genel Başkanı Meral Akşener ise yine Twitter’dan yaptığı açıklamada “Ankara’dan yola çıktım, Saraçhane’de görüşürüz” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: ‘’ Senin yöneteceğin Türkiye’de senin yaşadığın mağduriyet ve haksızlığı hiç bir vatandaş yaşamayacak’’ dedi.

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç: “Mahkemeden çıkan mahkûmiyet kararı Türk yargısı adına utanç verici ve umut kırıcıdır.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Millet iradesine ipotek konulamaz Sn. Erdoğan bunu en iyi sen bilirsin.
İstanbul Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na destek vermek ve onu bu göreve seçen İstanbullu seçmenin iradesine sahip çıkmak için programlarımı iptal ettim, İstanbul’a geliyorum.

DEVA Lideri Ali Babacan: İstanbullular belediye başkanını sandıkla göreve getirdi. Göstermelik yargı oyunlarıyla halk iradesini yok edemezsiniz.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “İBB Başkanı Sn. @ekrem_imamoglu hakkında verilen karar vicdani ve hukuki değildir! Adalet mekanizmasını siyasetin elinde adeta bir kılıç gibi kullanan bu anlayış kaybetmeye mahkumdur!
Millet iradesini görmezden gelenler dün kaybetmiştir, bugün ve yarın da kaybedecektir!”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Bugün alınan karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. Hiçbir siyasi çıkarın, halkımızın iradesinden üstün olmasını kabul etmiyoruz.
El ele çıktığımız bu yolda biz daima doğrudan yana olacağız Başkanım @ekrem_imamoglu”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Bugünkü mahkeme kararı sadece Ekrem İmamoğlu’na değil Türkiye’ye karşı yapılan büyük bir haksızlıktır. Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap