fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ EĞİTİM

SARIOĞLU DUYURDU: AKÇAKOCA’YA YENİ KYK YURDU GELİYOR…

SARIOĞLU DUYURDU: AKÇAKOCA’YA YENİ KYK YURDU GELİYOR…

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Akçakoca’da yaşayan üniversite öğrencilerine müjdeli bir haberle geri döndü. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yer tahsisinin yapıldığı ve Akçakoca’da önemli bir boşluğu dolduracak olan yeni yapılacak olan KYK yurdu için çok yakında start verileceğinin altını çizdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun girişimiyle, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yeni KYK yurdu yapılması için yer tahsisi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre Doğancılar mevkiinde  üniversitenin yanında yer alan  116 ADA 11 PARSEL ‘de yer alan 8.191 M2 arsa, KYK Yurdu yapılmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devredildi.

Başkan Sarıoğlu, ”Tahsisatın yapılmasını sevinerek duyurduklarını ancak bunun yeterli olmadığının altını çizerek, 2023 yılının ilk çeyreğinde inşaatın başlaması için çalışma yaptıklarını” söyledi.

Sarıoğlu, ‘Gelinen aşamada Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in büyük katkısı olduğuna dikkat çekerek, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekilleri, Sayın Bakan ve Bakan Yardımcılarına teşekkür etti.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap