fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

NEBATİ: ”DAR GELİRLİYE, FAKİR FUKARAYA VERMEK BEREKET GETİRİR.”

NEBATİ: ”DAR GELİRLİYE, FAKİR FUKARAYA VERMEK BEREKET GETİRİR.”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milyonları ilgilendiren bir gafa imza attı. Asgari ücret, memur ve emekli maaşları ile ilgili sorulan sorular sonrasında açıklama yapan bakan Nebati, ‘’ Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir.’’ ifadelerini kullandı. Emekçilerin ve emeklilerin haklarını sadaka şeklinde yorumlayan Nebati’ye toplumun her kesimi tarafından tepki gösterildi.

Ekonominin renkli ismi Maliye Bakanı Nebati, ‘’Asgari ücretli, memur ve emeklilere verilecek zamlar için ‘sadaka’ muamelesi yaptı.

‘’DAR GELİRLİYE, FAKİR FUKARAYA VERMEK BEREKET GETİRİR’’

Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır” diyen Nebati, sözlerinin devamında hem bu kesimlerin yoksulluğunu kabul ederek hem de yurttaşın hakkına ‘sadaka’ muamelesi yaparak, “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir” dedi.
Nasıl Bir Ekonomi gazetesinden Vahap Munyar, Hakan Güldağ ve Servet Yıldırım’a konuştu. Nebati ile yaptıkları sohbeti köşe yazısında aktaran Vahap Munyar, Bakan’ın “Vatandaş enflasyonda ‘baz etkisine değil, cebine bakar. Matematiksel düşüş göreceğiz ama hissedilecek gerileme de olacak” ifadelerini kullandığını yazdı.

ASGARİ ÜCRETE VERİLECEK ZAM ENFLASYONU TETİKLEMESİN!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: ’’ Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir. Asgari ücretin enflasyonu fazla tetiklemesine yol açacak bir adım da atılmasa iyi olur”
Nebati’nin diğer açıklamalarından bazıları ise şöyle:

– (İhracatçılar) döviz kurundan boşuna şikayet etmesinler. Optimal noktanın çok uzağında değil. Dövizdeki artış, benim enflasyon planımı bozar.

– Konut sektörünü canlandırmaya dönük “gerçek mortgage” hazırlıklarımız var. Kredi vadesi 15 yıl olabilir. Konut bedeline göre kademeli bir faiz modeli olacak.

– Net döviz rezervimiz 25 milyar dolar. Rusya’dan döviz ufak ufak geliyor. Gelen turist bankalarımızda hesap açıyor. Bu bizim için çok iyi.” açıklamalarında bulundu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap