fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

HDP’Lİ VEKİLDEN POLİSLERE SKANDAL TEHDİT! ”BİRBİRİNE KATARIZ!”

HDP’Lİ VEKİLDEN POLİSLERE SKANDAL TEHDİT! ”BİRBİRİNE KATARIZ!”

Diyarbakır’da bugün, aralarında HDP’li milletvekillerinin de bulunduğu bir grup PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine yürüyüş yapmak istedi. Polislerin izin vermediği yürüyüşte 2 kişi gözaltına alınırken, HDP’li vekillin skandal tehditleri de kameralara yansıdı.

Diyarbakır’da, PKK elebaşı Abdullah Öcalan için yürüyüş düzenleyen gruba polis müdahale etti. HDP’li Milletvekilleri Saliha Aydeniz, Remziye Tosun, Dirayet Dilan Taşdemir, Hişyar Özsoy, Garo Paylan’ın da aralarında bulunduğu kalabalığa polis engel oldu. HDP’li vekil Hişyar Özsoy’un polislere yönelik, ”Bak bu kenti birbirine katarız!” tehdidi tepki topladı.

BU KENTİ BİRBİRİNE KATARIZ!

HDP’li Milletvekili Hişyar Özsoy, polisleri engellemeye çalışarak, “Bak bu kenti birbirine katarız. Bırakın bu çocukları” diyerek 2 kişinin gözaltına alınmasını engellemeye çalıştı. Grubun ablukaya alınması sırasında da Özsoy bir polise, “Bana bak, seninle konuştuğumda yüzüme bakacaksın, kendini ne zannediyorsun sen, terbiyesiz adam. Akıllı olun, kimsin sen” dedi.

Yürüyüşün yasak olduğu gerekçesiyle ablukaya alınan kalabalık dağıtıldı. Vekiller ve polis arasında kısa süreli çıkan arbedede slogan atan 2 kişi ise gözaltına alındı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap