fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

DÜNYA BASINI O TARİHİ İŞARET ETTİ! TÜRKİYE GENEL SEÇİMLERİ…

DÜNYA BASINI O TARİHİ İŞARET ETTİ! TÜRKİYE GENEL SEÇİMLERİ…

Türkiye genel seçim havasına girmiş görünüyor. Hemen hemen her gün Ankara kulislerinden yeni bir bilgi yeni bir detay sosyal medya aracılığıyla halkla buluşuyor. Son olarak dünya basınının da gündeme taşıdığı, 2023 Türkiye Genel Seçimleri için konuşulan tarih 16 Nisan…

2023 Türkiye Genel Seçimleri için iddia edilen tarih 16 Nisan oldu. Bu iddianın temelinde; AK Parti’nin Ocak ayında vatandaşların alım güçlerini arttıracak adımlar atacağı ve açıklanan bu tarih ile rakibi altılı masanın adayının açıklanma sürecinin aceleye getirilmesi yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 Genel Seçimlerinde son kez aday olduğunu açıkladı. Seçimler normal süresinde gerçekleşirse 7, iddia edilen tarih olan Nisan ayında gerçekleşirse 4 ay gibi kısa bir süre var. Hal böyleyken adayını henüz açıklamayan altılı masa mensubu partiler olası birçok senaryonun da hedefi oluyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimi olarak görülen, 2023 genel seçimleri adeta bir satranç havasında ilerliyor.

OCAK AYINDA ALIM GÜCÜ YÜKSELEBİLİR!

Hükümetin ocak ayında asgari ücrete, memur maaşlarına ve emeklilere yüksek zamlar yaparak yılın ilk 3 ayında baz etkisiyle enflasyonu kağıt üstünde düşürmek gibi planları olduğu iddia edilirken, vaat edilen sözlerin yerine getirilmesi durumunda alım gücünün bir kaç aylık sürede halkı nefes aldırabilecek seviyeye ulaşacağı bu durumun kafa karışıklığına yol açabileceği öngörülüyor.

NİSAN AYI İTİBARİ İLE ASTRONOMİK FİYAT ARTIŞLARI OLABİLİR!

İktidar kulislerindeki iddiayı gündeme getiren Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek şu ifadeleri kullandı; “Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Suudi Arabistan ve Azerbaycan’dan gelecek para, piyasaları rahatlatacak. Emeklilikte yaşa takılanlar sorununun çözülmesi de iktidarın desteğini artıracak. Ancak, zamlar gerçek enflasyondan dolayı eriyeceğinden bu olumlu atmosfer nisandan itibaren bozulabilir. Astronomik fiyat artışları olabilir. Kamu maliyesinde bozulma, bütçe ve dış ticaret açığı artabilir. Bu da haziran ortasına kadar, iktidarı çok zor durumda bırakabilir”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir