fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

YANMAZ, 240 MİLYON LİRA BORÇLANMAK İSTİYOR!

YANMAZ, 240 MİLYON LİRA BORÇLANMAK İSTİYOR!

Akçakoca Belediyesi’nin bugün yapılacak olan toplantısında, M.Okan Yanmaz’ın Dünya Bankası’ndan çekilebilecek olan 250 milyon liraya yakın kredi kullanabilmesi için meclisten yetki istenecek. CHP ve İYİ Parti grubunun ‘Hayır’ oyu vermesi beklenirken, gözler bağımsız meclis üyeleri Kadem Direk ve Sinan Akın’ın üzerinde olacak. AK Partili meclis üyelerinin bu konuda alacağı aksiyonun, Akçakoca’nın 20 yılını etkileyebileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz hafta basına yansıyan belgeler doğrultusunda, bugün belediye meclisinde yapılacak olan toplantıda Okan Yanmaz 12.5 milyon Euroluk kredi çekebilmek için meclisten yetki isteyecek.

YANMAZ’IN İLK İCRAATİ; AK PARTİ BELEDİYESİNİN BORÇLARINI AFİŞE ETMEK OLMUŞTU!

Okan Yanmaz göreve geldiği ilk hafta Akçakoca çarşı meydanına, Yemenici döneminden kalan borçları kalem kalem yazarak branda halinde asması olmuştu. Geride kalan 3 yıllık görev süresince; Yemenici’den kalan borçları, pandemiyi ve sel felaketini her fırsatta bahane olarak gösteren ve belediyenin bu kadar borç yükünü kaldıramayacak oluşunu anlatan Yanmaz, belediye yönetimindeki yetersizliği ve yanlış hamleleri bu duruma bağlamıştı.

Yanmaz, bugün yapılacak meclis toplantısında; yakın zamanda çekmeyi düşündüğü, eski para ile 240 trilyonluk kredinin borcunu nasıl ödeyebileceğini anlatması bekleniyor. Çekilecek kredi ile yapılması planlanan projeler arasında, Hüseyin Yanmaz Pazar Yeri’nin onarımı ve çatılarına yerleştirilmesi planlanan güneş panelleri dışında gelir getirecek elle tutulur başka bir proje olmaması vatandaşları düşündürüyor.

AKÇAKOCA’YA GELECEK YATIRIMA KARŞI DEĞİLİZ AMA…

Enflasyon ve döviz kurlarının bu kadar hareketli ve sert hareketler yaptığı son birkaç yılda, bu kadar büyük bir paranın faizsiz, sabit düşük döviz kuru ile planlanmadan çekilecek olması Akçakoca’yı felakete sürükleyebilir.

Akçakoca’nın ileri gelenlerinin ve tecrübeli siyasetçilerinin ‘Akçakoca’nın İdamı’ diye adlandırdığı kredi başvurusunun detaylarının bu hafta içinde belli olması bekleniyor. Akçakocalı vatandaşlar, eğer çekilecek olan bu kredinin; bisiklet yolu ve tamamlanması beklenen üniversite yolundan elde edilecek getiri ile ödeneceğine inanan varsa haydi çekelim krediyi yorumunda bulunuyorlar.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir