fbpx

Akçakoca Haberleri

EĞİTİM

DÜZCE’DE OKULLAR AZ SAYIDA ÖĞRENCİ İLE EĞİTİME AÇILDI!

DÜZCE’DE OKULLAR AZ SAYIDA ÖĞRENCİ İLE EĞİTİME AÇILDI!

Düzce’de yaşanan 5.9 şiddetindeki deprem sonrasında okullar 1 hafta tatil edilmişti. Bu sırada hasar tespit çalışmaları yapılmaya devam edilmiş ve olası bir takip depreminin verebileceği zararlar engellenmek istemişti. 5.9 şiddetindeki depremden sonra bölgede 2 hafta içinde 400’ün üzerinde artçı deprem yaşandı. Veliler tedirginliklerini dile getirirken, valilik son noktayı koydu. Okullar bu sabah itibari ile açıldı.

Veliler ve öğrenciler eğitime verilen aranın uzatılması gerektiğini düşünürken, Düzce Valiliği tarafından yapılan ve Vali Cevdet Atay’ın da kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile okulların açılacağı duyuruldu.

EĞİTİM BAŞLADI, DERS İŞLENMESİ BEKLENMİYOR

Valiliğin yaptığı paylaşımda okulların açıldığı bu hafta sosyal aktivitelerin ve rehberlik hizmetlerinin ağırlıklı olarak verileceği belirtilirken, zaruri sebep ile gelemeyen öğrenciler izinli sayılacak.

İLK PAZARTESİ, KATILIM DÜŞÜK GÖZÜKTÜ!

Valilikten yapılan gerekli tedbirlerin alındığına dair açıklama sonrasında bazı veliler ikna olurken, öğrencilerin büyük kısmı bu haftayı da okullarda geçirmeyi düşünmeyecek gibi görünüyor.

Eğitime verilen 1 haftalık ara sonrasında okunan ilk İstiklal Marşı’nda az sayıda öğrencinin olması dikkat çekti.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • нейропсихологическая диагностика и коррекция задержки речи и задержки психологического развития, гиперактивности, дефицита внимания (СДВГ) развитие мышления, восприятия, памяти, моторики, речи диагностика готовности к школе http://zabotik.com/ultrazvukovoe-issledovanie

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir