fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

DÜZCE’DE İTİRAZ NOKTALARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU!

DÜZCE’DE İTİRAZ NOKTALARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU!

Düzce’de yaşanan 5.9 şiddetindeki deprem sonrasında binlerce binada hasar oluşmuş ve bazı binalar için yıkım kararı alınmıştı. Düzce genelinde 341 mahallede tamamlanan hasar tespit çalışmaları sonrası listeler askıya çıktı. Kararı beğenmeyen yüzlerce vatandaş itiraz haklarını kullanmak için kuyruk oluşturdu. Bazı vatandaşların, hasar tespit çalışmalarında oturdukları binaya girilmediğini sadece dışarıdan bakılarak karar verildiği söylenirken, görülen itiraz kuyrukları ise bu durumu doğrular nitelikte.

Düzce Valiliği hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını belirterek, listelerin tüm muhtarlıklara ulaştırıldığını ve E-devlet üzerinden de ilan edildiğini duyurdu. İlan edilen hasar tespitlerine ilişkin itiraz sürecinin de açık olduğu vurgulanırken, itirazların son tarihi 2 Ocak 2023 olarak belirlendi.

İTİRAZ DİLEKÇELERİ İÇİN UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Pazartesi sabah erken saatler itibariyle; Valilik İtiraz Noktası, Turizm Ofisi, Cumayeri, Gümüşova, Çilimli ve Gölyaka kaymakamlıklarında uzun kuyruklar oluştu. Hasar tespit listelerine itiraz etmek isteyen onlarca vatandaş uzun kuyruklar oluşturdu. Olası bir deprem durumunda ikamet ettikleri ve çalıştıkları binalarda oluşabilecek kazalardan endişe duyan vatandaşlar, binalarının durumunun yeniden gözden geçirilmesi için itiraz noktalarına akın eden vatandaşların, tepkili ve gergin bekleyişleri gözlerden kaçmadı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap