fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ASGARİ ÜCRET ÇIKIŞI… EN AZ 8.250 TL…

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ASGARİ ÜCRET ÇIKIŞI… EN AZ 8.250 TL…

Asgari ücret ile ilgili açıklamalar gelmeye başladı. Geçtiğimiz yıl 2 kez güncelleme yapılan asgari ücret fiyatında beklenti yüksek. Enflasyon karşısında maaşlarının eridiğini belirten asgari ücretliler toplantılardan çıkacak sonuçları bekliyor. Cumhur ittifakının bileşenlerinden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den asgari ücretle ilgili bir açıklama geldi. Destici’ye göre asgari ücret 8.250 TL olmalı…

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret beklentisini 8.250 TL olarak açıkladı. En az %50 zam yapılması gerektiğini belirten Destici, asgari ücretlilerin beklentisine yakın gitti. Partisinin il kongresinde konuşan Destici, “Beklentimiz enflasyon + yüzde 20 refah payı belirlenerek yani yüzde 40-50 arasında bir artış ile asgari ücretin rahatlatılması olacak” dedi.

”ÇÜNKÜ ONLAR ÖDEYECEK”

Bu oranda yapılacak bir zammın özel sektöre de yansıyacağını belirten Destici, işverenlerin de devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bu süreçte üretici ve sanayicinin de desteklenmesi gerektiğini söyleyen Destici, ”Çünkü ödeyecek olan onlar” ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere ilk toplantısını 7 Aralık, ikinci toplantıyı 14 Aralık’ta yapacak.

Asgari ücret zammının aralık ayının son haftası itibariyle açıklanması bekleniyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap