fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

YANMAZ VE EKİBİ 250 MİLYON LİRA DÖVİZLE BORÇLANMAK İÇİN İZİN İSTİYOR!

YANMAZ VE EKİBİ 250 MİLYON LİRA DÖVİZLE BORÇLANMAK İÇİN İZİN İSTİYOR!

Akçakoca, Yanmaz ve ekibinin belediye meclisinde oylamaya sunacağı 12 milyon 500 bin EURO borçlanma yetkisini konuşuyor. Türk lirasına çevrildiğinde 250 milyon lira yani eski para ile 250 trilyon borçlanma yetkisi isteyen Yanmaz ve ekibi Akçakoca’nın geleceğini ipotek altında bırakmaya kararlı görünüyor.

Göreve geldikleri günden itibaren onlarca skandal ve yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelen belediye yönetiminin, 2024 yerel seçimlerine sadece 14 ay gibi kısa bir süre kala belediye meclisine 12 milyon 500 bin Euro(250 milyon lira) gibi devasa bir borçlanma yetkisi istiyor. 1 yıl önce bugün 12-13 lira arasında seyreden Euro/TL endeksi 1 yıl içinde 20 liraya kadar dayandı.

Döviz kurunun sabitlenmediği bir euro borçlanmasında birkaç yıl içinde belediyenin çekeceği 250 milyon liralık borç 500 milyon lira olarak bile ödenebilir.

MECLİSE SUNULAN BELGEDE DİKKAT ÇEKİCİ İFADELER!

Dünya bankasından çekilmesi planlanan ve meclisten Okan Yanmaz adına yetki isteyen belgede ilginç ifadeler yer alıyor. Kredinin çekilebilmesi için gerekli teminat olarak; kredi ile beraber yapılacak tüm projelerin yatırım getirileri, Akçakoca Belediyesine iller bankasından her ay yatırılan tutarın kesintisiz olarak tam hali, belediyenin sahip olduğu tüm gayrimenkul ve mülkiyetine sahip olduğu haklar, belediyenin her türlü hak ve alacakları ve bunun gibi bir sürü ibare yer alıyor.

Kısacası Akçakoca Belediyesi’nin 250 milyon liralık krediyi ödeyemediği hallerde; sahip olan her şeyi, değim yerindeyse Akçakoca’nın geleceği ve geçtiğimiz seçimlerde Yanmaz’a güvenerek oy veren Akçakoca gençlerinin istikbali ile ödeneceği anlaşılıyor.

AKÇAKOCA’NIN GELECEĞİ İÇİN GÖZLER MECLİS ÜYELERİNDE!

Belediye meclis üyelerinin önüne gelecek olan oylama, Akçakoca Belediye meclisindeki gelmiş geçmiş en önemli oylama olarak kabul ediliyor. Gözler Akçakoca’nın geleceği için; bağımsız meclis üyeleri Sinan Akın ve Kadim Direk, CHP’Lİ ÜYELER Özgür Seçkin ve Ersin Gümüş, İYİ Parti meclis üyesi Murat Biriktir, Ak Partili meclis üyeleri; Emre Güner, Tarık Cingirt, İbrahim Öztaş, Dinçer Pazvant, Ali Darakçı’da.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ve İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’un da içinde olduğu 3 başkanın, Akçakoca’nın idam kararı için nasıl bir adım atacakları merakla bekleniyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap