fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

AKARYAKIT FİYATLARI YENİDEN DEĞİŞİYOR!

AKARYAKIT FİYATLARI YENİDEN DEĞİŞİYOR!

Son bir yılda %300 artan akaryakıt fiyatlarındaki dalgalı görünüm devam ediyor. Haftalık olarak değişen fiyatlara tabelalar dahi yetişemiyor. Brent petrol son 11 ayın en düşük seviyesine gerilerken, motorin fiyatlarına da değişim olarak yansıdır. Bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında 58kuruşluk bir indirim gerçekleşecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişim devam ediyor. Benzinde meydana gelen üst üste indirimler sonrası bu kez motorinin litre fiyatında indirim gerçekleşiyor. Yurt dışındaki ürün fiyatlarındaki düşüş motorin fiyatlarını da etkiledi. Petrolün geçen yıl Aralık ayından beri en düşük seviyede işlem görmesi ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 58 kuruşluk indirim yapıldı. Akaryakıt fiyatları ülkede son 1 haftada 5 kez değişmiş oldu.

18 GÜNDE 3,88 TL İNDİRİM!

12 Kasım’da 1,54 kuruş indirim yapılarak litresi ortalama 24,84 liraya gerileyen motorin litre fiyatına 24 Kasım’da 95 kuruş, dün ise 82 kuruş indirim gelmişti. Böylece 18 günde yapılan indirimin miktarı 3,88 TL oldu. Benzin litre fiyatına son iki haftada 77 ve 75 kuruş indirim yapılmıştı. Geçen hafta ise 1,16 kuruş indirim yapılan benzine 55 kuruş zam gelmişti. Ancak fiyatlar bir gün geçmeden yeniden değişmiş ve benzine 45 kuruş daha indirim yapılmıştı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir