fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AK PARTİLİ İSMİN ‘STRESTEN KURTARACAK’ ÖNERİSİ!

AK PARTİLİ İSMİN ‘STRESTEN KURTARACAK’ ÖNERİSİ!

AK Partili eski milletvekili ve MKYK Üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile tartışma yaratacak yeni bir konunun fitilini ateşledi. Tayyar, ‘Yerel seçim genel seçimle birleştirilse ne iyi olur. Türkiye, seçim stresinden kurtulur.” ifadesini kullandı.

Genel seçimlere 7 ay gibi bir süre kala partiler seçim çalışmalarının startını vermek üzere hazırlıklarını tamamlıyor. Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, 2023’te yapılacak genel seçimler ile 2024 yılında yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinin birleştirilmesini önerdi.

TWİTTER’DAN PAYLAŞTI!

Tayyar, Twitter’dan yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Yerel seçim genel seçimle birleştirilse ne iyi olur. Cumhurbaşkanı, milletvekili ve belediye başkanlarını aynı gün seçeriz.

”KİŞİSEL GÖRÜŞÜM AMA TARTIŞMAKTA FAYDA VAR!”

Türkiye 5 yıl seçim stresinden kurtulur, yeni yüzyılı inşa sürecini kesintisiz tam gaz devam ettirir. Kişisel görüşüm, tartışmakta yarar var.”

Tayyar, bir başka paylaşımında iki seçim arasında 9 ay olduğuna dikkat çekerek, “Art arda yapılacak seçimler tansiyonu arttırır. Vakit kaybetmeden normalleşmek gerek” görüşünü dile getirdi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap