fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AKÇAKOCALI BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA! SARIOĞLU, ABANOZ’A YÜKLENDİ!

AKÇAKOCALI BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA! SARIOĞLU, ABANOZ’A YÜKLENDİ!

23 Kasım da meydana gelen deprem sebebiyle Düzce ve ilçelerinde okullar 2 kez tatil edilmişti. Son olarak yapılan incelemeler sonucunda deprem bölgesinde eğitim 5 Aralık Pazartesi günü yeniden başlayacak şekilde güncellenmiş, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’da eğitimin aksamasına tepki göstermiş bir takım açıklamalarda bulunmuştu. AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu dün akşam saatlerinde yaptığı bir açıklama ile doğrudan Abanoz’u hedef aldı. Sarıoğlu:’’ Suçlamaların; cahilane, bilim ve teknikten uzak!’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu vites yükseltti. Geçtiğimiz hafta Yanmaz’a ve Akçakoca’daki bazı şahısları hedef alan sert sözlerine bu kez de Abanoz üzerinden devam etti. CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’un, okulların deprem sebebiyle tatil edilmesi hakkında yaptığı açıklamaya cevap veren Sarıoğlu, Abanoz’u siyasi çıkar sağlamakla suçladı.

SARIOĞLU, AKÇAKOCA’DA SES YÜKSELTTİ!

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu dün akşam saatlerinde yaptığı bir paylaşım ile Abanoz’a cevap verdi. ‘’Bizimle iletişime geç, bilgi verelim.’’ tavsiyesinde bulundu.

İşte Sarıoğlu’nun Abanoz’u hedef alan açıklamaları:

‘’ Çok değerli basın mensubu arkadaşlar. Ana muhalefet partisi ilçe başkanı deprem sonrası okulların tatil edilmesi ve eğitimsiz nesil yetiştirmek istiyorsunuz her fırsatta okulları tatil ediyorsunuz şeklinde suçlamalarda bulunarak, ne yazık ki hiçbir araştırma yapmadan mevcut iktidarı cahilane suçlamaya kalkmıştır. Siyasi şov peşinde koşan, böyle bir zaman da bile bu tarz işlere tenezzül eden ilçe başkanı hangi bilimsel, teknik ve gözlemsel veriye dayanarak böyle konuşuyor bunları bize izah edebilirse bilgi sahibi olur kendisine teşekkür ederiz. Sayın başkan bu işler böyle hiçbir teknik veri bilgiye dayanmadan sallama ile yapılmaz. Çünkü ilçemizde şuan için eğitim öğretimi aksatacak deprem sonrası sıkıntı yaşanacak okullarımız ile ilgili olumsuz bir durum yok çok şükür bunu sizde çok iyi biliyorsunuz aslında. Sadece bu durumdan bile siyaset çıkarmak İçin lütfen insanları tedirgin etme, yapıcı ol, bizimle iletişim halinde olursan detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Çok değerli Akçakocalı hemşerilerimiz okullarımız güvenlidir ve daha güvenli olması için güçlendirme ve yeniden yapım inşaatlarımız için projesi devam edip ihale aşamasında olan, projesi bitmiş ihale edilerek temel atma aşamasında olan ve güçlendirme ihalesi yapılıp biten, -güçlendirmesi devam eden -güçlendirmesi yeni başlayacak olan okullarımız var. Lütfen dedikodu üretenlere değil, hizmet için koşanlara inanın ve güvenin… Saygılarımla… ‘’ açıklamasında bulundu.

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’un bu konu hakkında ne cevap vereceği bilinmezken, sık sık karşı karşıya gelen iki başkanı bundan sonraki süreçte de bol bol polemikler içinde göreceğiz gibi görünüyor. Akçakoca hızla seçim atmosferine doğru ilerliyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap