fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ŞAFAK ENGİN: BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM!

ŞAFAK ENGİN: BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM!

Akçakocalı Şafak Engin, Cuma günü gerçekleştirdiği kahvaltı organizasyonunda Akçakoca yerel basınına konuştu. Burada bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıklayan Engin, tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Onlarca isme ateş püskürdüğü kahvaltı organizasyonunda, TBMM’de neden söz hakkına sahip olmak istediğini anlattı.

Genel seçime az bir süre kala gerek partili gerek bağımsız adaylar yavaş yavaş aday adaylıklarını açıklayarak ülkeyi seçim atmosferine sokuyorlar. Geçtiğimiz hafta CHP’den aday adaylığını açıklayan, Düzce geçmiş dönem BARO Başkanı Azade Ay’dan sonra, Şafak Engin’de bağımsız milletvekili adayı olacağını ve oy pusulasında adının yer alacağını ifade etti.

İşte basın açıklamasından satır başları:

BAĞIMSIZ ADAY OLACAĞIM ÇÜNKÜ…

Ben milletvekili adaylarının sadece seçime birkaç ay kala piyasaya çıkmasından rahatsızım. Ben düz konuşan, siyaseti bilmeyen bir insanım. Vatandaşın yararına olacak işlerde bulunmayı seven bir insanım. Bir partiden olsaydım eğer şimdi olduğu kadar rahat konuşamayacaktım. Birileri kırılmasın, insanlarla kötü olmayalım. İl ve ilçe başkanlarından talimat alacaktım.

3 İDEALİM VAR!

3 idealim var. Birincisi eğitim. Düzce ve ilçelerinde çürük olan müdürlerimiz arasından liyakatsiz ve liyakatlileri ayırmak ve çocuklarımıza daha iyi bir eğitim verebilmesini sağlamak için mecliste söz hakkı istiyorum.
İkinci olarak ihtiyaç sahipli ailelerin sadece seçimden seçime hatırlanmasından rahatsızım. Bu insanların 365 gün ihtiyaçları var. Bu insanların sesi olmak istiyorum.
Son olarak hastanelerimizde vatandaşlarımız randevu alamıyorlar. Daha iyi bir mevkii sahibi olarak hastanelere uzanıp vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek istiyorum. Hayal satmıyorum. Kimseye iş bulmak için, yol yapmak için söz vermiyorum.

AZADE AY’IN ADAY OLMASINDAN RAHATSIZIM!

CHP Akçakoca’da kaybetmek istiyorsa Azade Ay’ı aday göstersin. Bu hanımefendi aday olduğu taktirde kendi çevresi dışında kimseden oy alamayacak. CHP partilileri dahi eğer Ay aday olursa oy vermeyeceklerini söylüyor. CHP’de aday olma hakkı Tuğrul Abanoz’undur. Abanoz bütün yükü omuzladı, Azade hanım kendisinden icazet aldı mı? ‘Siz girmeyecekseniz, ben girebilir miyim?’ dediniz mi? diye seslenen Engin, iddialarıyla gözleri Azade Ay ve Tuğrul Abanoz’a çevirtti.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BARAJI BEN OLAYIM, BENİ GEÇEMEZLER!

Aday olacak vatandaşlar için baraj ben olayım. Anket yaptırsınlar benden daha fazla oy alabileceklerse ki sanmıyorum, aday olsunlar. Eğer beni geçemezlerse seçim için harcayacakları parayı ihtiyaç sahibi ailelere harcasınlar.

İSTİFA ETMİYORUM, İLÇE BAŞKANIMIN HABERİ VAR!

İYİ Parti’de aktif üyeliği devam eden Engin’e sorulan bir soru üzerine partiden istifa etmeyeceğini ve ilçe başkanı Lokum ile her an istişare halinde olduğunu belirten Engin, partiye zarar vermemek için bağımsız aday olduğunu açıkladı.

SORULARIMIZ SİZİ KIZDIRMASIN!

www.akcakocahaberleri.com olarak Engin’e 4 temel soru sorduk. Gerçekten aday mısınız? Seçime 7 ay var. 7 ay içinde ben aday olmaktan vazgeçtim gibi bir geri dönüşünüz olacak mı? Sizce, kendi toplantınızda Tuğrul Abanoz ve Cüneyt Yemenici’nin çok fazla propagandasını yapmadınız mı? Aday sizsiniz ama sizin gönlünüzden kendiniz değil de bu adayların kazanması mı geçiyor? Seçim için gerekli maddi bütçeye sahip misiniz?

Şafak Engin: ‘’ Gerçekten adayım. 7 aylık sürede geri adım atmayacağım. Oy pusulasında adımı göreceksiniz. Tabii ki ilk başta kendim seçilmek istiyorum ama yiğidi öldürüp de hakkını da yemek istemiyorum. Siyaset böyle bir şey değil. Karşımdaki çok dürüst insanları siyaset yapıyorum diye lekelemek istemiyorum. Vatandaş işini bilir, vatandaş oy verecek dürüst insan arıyor. Ben onların propagandasını yapmıyorum, onları karşımda rakip olarak görmek istiyorum! Seçim için gereken bütün bütçeye sahibim. Gerekli yerlerde, gerekli harcamalar yapılacak.’’ dedi.

‘’Ben Mustafa Ezer’e, Osman Çakır’a, Azade Ay’a seçim kaybedeceksem uyku uyuyamam!’’ diyen Engin; Ömer Ezer, Osman Çakır, Ahmet Kaya, Esvet Sarıoğlu, Cüneyt Yemenici ve Akçakoca’da tanınmış birçok isim için ilginç yorumlarda bulundu. İddialı açıklamaları ile Akçakoca’da yeni polemiklerin başlamasına neden olacak gibi görünüyor.

AÇIKLAMANIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir