fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ABDULKADİR PANDUL: BİNALARIMIZ DEPREMDE ZARAR GÖRMEDİ!

ABDULKADİR PANDUL: BİNALARIMIZ DEPREMDE ZARAR GÖRMEDİ!

Akçakoca’nın tanınan inşaat firması sahiplerinden ve Akçakoca’da 1000’e yakın daire yapan Abdulkadir Pandul kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile kendi yaptığı binaların deprem sınavını başarıyla geçtiğini duyurdu. Paylaşımın devamında; ‘’Yetkili makamların il genelinde bazı inşaat firmalarının yaptığı binalarda deprem kaynaklı çatlak ve dökülmeler olduğu tespit edilmiştir.’’ ifadelerini kullanırken gözler bir anda Düzce ve genelindeki inşaat firma sahiplerine çevrildi. Depremi yaşayan vatandaşlar bu durumdan tedirgin oldu.

Hafta içi yaşanan ve Düzce bölgesini derin sarsan deprem sonrasında sosyal hayat yavaş normale dönmeye çalışırken, depremin maddi bilançosu da gün yüzüne çıkıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce’deki hasar tespit çalışmalarında ağır hasarlı 181 binanın yıkılarak yenileceğini söyledi. Bu durum halk arasında endişe yarattı.

BİNALARIMIZ DEPREMDE ZARAR GÖRMEDİ!

Kadir Pandul: ‘’ 23 Kasım 2022’de ilimizde yaşanan deprem bizleri derinden üzmüştür. Depremin değil, çarpık ve denetimsiz yapılaşmanın öldüreceği gerçeğiyle bir kez daha yüzleştik. Yetkili makamlar, ilimizde bazı inşaat firmalarının yaptığı binalarda deprem kaynaklı çatlak ve dökülmeler tespit etmişlerdir. PANDUL İNŞAAT olarak çok şükür hiçbir binamızda depremden kaynaklanan hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’ açıklamasında bulundu.

VATANDAŞLAR TEDİRGİN!

Kendi yaptığı binalarda deprem dolayısıyla herhangi bir çatlak ve dökülme olmadığını belirten Pandul, il genelinde bazı inşaat firmalarının yaptığı binalara dikkat çekti. Akçakocalı vatandaşlar; depremin şokunu daha yeni atlatmaya çalışırken, Akçakoca’da böyle bir durumun olup olmamasından endişe duyduklarını dile getirdi. Pandul’a, Akçakoca’da böyle sorunlu firma ve bina varsa açıklasın diyen vatandaşlar sonrasında gözler yeniden Pandul’a çevrildi.

BAKAN KURUM: 181 BİNADA AĞIR HASAR VAR!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce’de yaptığı incelemeler sonrasında birtakım açıklamalarda bulundu. Kurum:’’ Düzce’de 300 ekibimizle hasar tespit çalışmalarımız sürüyor. 13.185 binada 39.822 bağımsız bölümü inceledik. 181 yapımız ağır hasarlı! Hepsini hızla yıkacağız. Yerlerine çok daha güvenli ve sağlıklı konutlarımızı inşa edip en kısa sürede vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.’’ dedi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir