fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

MUSTAFA TÜRKOĞLU, BAŞKAN OKAN YANMAZ’A İSYAN ETTİ!

MUSTAFA TÜRKOĞLU, BAŞKAN OKAN YANMAZ’A İSYAN ETTİ!

Akçakoca Belediye Personeli Mustafa Türkoğlu, Yanmaz’a isyan etti. Emekli olmak için başvuru yapan Mustafa Türkoğlu, belediyeden aldığı yanıt ile adeta şoke oldu. 12 yıllık emeğinin karşılığı olan kıdem tazminatını alarak kızına ev alma hayali kuran Türkoğlu’na cevap: ‘’20 bin liralık taksitler ile ödeyelim!’’

12 yıllık hak edişini alarak kızına ev alma hayali kuran belediye emekçisi çareyi gazetemize başvurmakta buldu. Türkoğlu, ‘’Göz göre göre hakkım yeniyor!’’ dedi.

Mustafa Türkoğlu, Akçakoca Belediyesi’nde çalışan bir emektar. 12 yıl görev yaptığı belediyeden emekli olma kararı aldı. Emeklilik işlemlerini başlatan ve tazminatını almak için belediyenin yolunu tutan Türkoğlu, peşin olarak alması gereken emeklilik hak edişini alamadı. 150 bin lira nakit alması gerekirken 40 bin lirası peşin ödenen Türkoğlu, halen kalan tutarın ödenmesini bekliyor.

2010 yılında belediyeye bağlı destek hizmetleri müdürlüğünde işe başlayan Türkoğlu, görev yaptığı son 3 yılı da trafik zabıtada tamamlayarak emekli olmaya karar verdi. Türkoğlu emekli ikramiyesini alarak kızına ev almaya karar verdi. Belediyeden hak edişini almaya gittiği sırada enteresan bir teklif ile karşılaştı.

Türkoğlu’na hak ettiği 150 bin liranın üzerindeki rakam için 40 bin lira peşin ödendi ve kalan tutarların 45 gün içinde yatırılacağı bildirildi. Her ne kadar gönüllü olmasa da teklifi kabul eden Türkoğlu’na ödenecek olan kısım taahhüt edilen vakitte ödenmedi. Kızına alacağı evin fiyatının arttığını söyleyerek isyan eden Türkoğlu, alacağının her geçen gün emlak değerleri ve dolar kuru karşısında eridiğini dile getiren belediye emekçisi, bir an önce mağduriyetinin giderilmesini bekliyor.

Olayla ilgili gelişmeleri takip edip siz okuyucularımıza aktaracağız.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap