fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

TİYATRO SEVERLER… BU HABER SİZLERİ İLGİLENDİRİYOR…

TİYATRO SEVERLER… BU HABER SİZLERİ İLGİLENDİRİYOR…

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 22-23 Kasım 2022 tarihlerinde, saat 20.00’de Düzce Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro salonunda Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu) adlı tiyatro oyunu sahneleniyor.

Susan HİLL’in kaleme aldığı, Stephen MALLATRATT’in oyunlaştırdığı ve Mesut TURAN’ın yönetmenliğini yaptığı Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu) adlı tiyatro oyununun konusu ise şöyle:

“Etraf Noel kokuyordu. Eve girince heyecanlı bir sohbeti böldüğümü fark ettim. “Hortlak hikâyeleri anlatıyorduk. Noel için biçilmiş kaftan! Şimdi sıra sende” dedi biri… Evet anlatıyorlardı. En korkunç, en tüyler ürpertici hikâyeyi anlatmak için birbirleriyle yarışıyorlardı… Evet benim de bir hikâyem vardı, gerçek bir hikâye. Akıldan çıkmayan, insanın peşini bırakmayan, ne yapacağını bilemediği; korkuyla, kötülükle, dehşet ve trajediyle dolu bir hayalet hikâyesi… Fakat bu, Noel gecesi şömine başında anlatılacak bir öykü değildi…” diye geçirdi aklından Arthur KIPPS…

Artık bu lânetten kurtulmalıydı. Bunu ancak yaşadıklarını kâğıda döküp, ailesi ve dostlarına anlatarak yapabileceğini düşündü…Ve…Kendisine yardım etmesi için genç bir aktörle anlaştı…Bu zorlu ve korku dolu yolculuğa bir tiyatro sahnesinde birlikte tekrar çıkacaklardı…

Oyunun Adı : Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)
Tarih : 22-23 Kasım 2022
Saat : 20.00
Yer : Düzce Belediyesi Kültür Merkezi
Bilet Fiyatları : Öğrenci 20.00 TL/Tam 30.00 TL

2 Perde 2 saat 15 dakika olarak sahnelenecek olan tiyatro oyunu, korku ve gerilim unsurları içerdiğinden; 13 yaş altı çocukların, kalp, epilepsi vb. rahatsızlığı olanların ve hamilelerin izlemesi sakıncalı olabilir.

Bilet Satış Noktası;
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Adres : Hükümet Konağı Camikebir Mah. İstanbul Cad. F Blok Kat: 2 Merkez/DÜZCE
Tel: 0 380 780 17 00/780 17 02
Gsm: 0 544 351 49 53

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir