fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI LOKUM:’’BENİM RANT İLE İŞİM OLMAZ! MUHATAP AKÇAKOCA BELEDİYESİDİR!’’

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI LOKUM:’’BENİM RANT İLE İŞİM OLMAZ! MUHATAP AKÇAKOCA BELEDİYESİDİR!’’

Akçakoca Belediyesi’nin kasım ayı oturumunda sapak bölgesinde bulunan bir arazideki imar değişikliği kararı tartışma yaratmıştı. İmar değişikliği kararı alınan bölgede İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’da arazisi olması soru işaretlerini beraberinde getirmişti. İddialar karşısında sessizliğini bozan Lokum, ‘’Ben talep etmedim, haberim dahi olmadı’’ ifadelerini kullandı.

İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, Akçakoca Belediye meclisinde alınan imar değişikliği ile ilgili karara ilişkin konuştu. İftiralara maruz kaldığını söyleyen Lokum, ‘’rantla işim olmaz’’ dedi.

“BEN TALEP ETMEDİM” “HABERİM DAHİ OLMADI” “BU RANT HABERLERİ İFTİRADIR”

Başkan Lokum, hiçbir zaman rantla işinin olmadığını, imar değişikliğini bir vatandaşın talep ettiğini söyledi. Lokum:’’ Başka bir parselde bulunan bir vatandaş, imar değişikliği için belediyeye talepte bulunmuş. Bu imar değişikliğinde benim de yerim olduğu için belediye beni aradı ve durumu anlattı. Hem vatandaşın hem de belediye yararına olacağını ve senin parselden biraz fazla yer telkini yapacağını söyleyince bende vatandaşın ve belediyenin yararına olacağı için kabul ettim. Benim haberim, dediğim gibi bir vatandaşın imar başvurusu yapınca öğrendim. Aslında belediye benim arazimden arazi alıyor.” dedi.

“RANT İŞİM YOK” ÇOCUKLARIMIN ÜZERİNE YEMİN EDERİM

Başkan Lokum, rantla işinin olmadığını, haberlerin bu şekilde servis edilmesini doğru bulmadığını ifade ederek, ”Arazi benim, ortasından yol geçmiş, benim tapulu arazimde caminin bir kısmı ve bazı vatandaşların evleri ve işleri var. Ben burayı tel örgüyle çevirsem cami de vatandaşların da iş ve ev sahipleri hepsi mağdur olacak. Ben bunu yapmadım. Belediye’ye imar değişikliği yapmak için bir vatandaş başvuruda bulunmuş. Bu imar değişikliğinde benim de yerim olduğu için belediye beni aradı ve durumu anlattı. Hem vatandaşın hem de belediye yararına olacağı için kabul ettim. Benim haberim, dediğim gibi bir vatandaşın imar başvurusu yapınca öğrendim. Aslında belediye benim arazimden arazi alıyor.“ dedi.

İTFİRA SİYASETİ

Lokum, ailemin ve şahsımın bu tür iftira atılmasına şiddetle kınadığını belirterek,
“Adımın, ailemin ve mensubu bulunduğum partimin isminin karıştırıldığı Kasım ayı Meclis oturumunda oy çokluğuyla alınan imar değişikliği kararı, başka parselde taşınmazı bulunan vatandaşın talebi doğrultusunda karara bağlanmıştır. Ailemin ve benim bu konuda herhangi bir dahili bulunmamaktadır. Konunun muhatabı Akçakoca belediyesidir. Bu alınan kararda da hiçbir usulsüzlük yoktur. İftira siyasetiyle bir yere varılamayacağı konusunda tarafları uyarırım.” ifadesini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap