fbpx

Akçakoca Haberleri

Asayiş

SİZ GÜVENDE OLUN DİYE…

SİZ GÜVENDE OLUN DİYE…

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, 07 Ekim- 07 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili faaliyet raporu yayınladı. Rapor doğrultusunda; 6189 şahsın sorgulaması yapıldı, 102 şahıs gözaltına alındı ve 6 şahıs tutuklandı. Çok sayıda keyif verici madde ile ateşli silahlara da el konuldu.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 07 Ekim -07 Kasım 2022 tarihleri arasında il merkezinde umuma açık işyerleri ve metruk alanlarda, park/bahçelerde, eğlence mekânlarında ve aranan şahıslara yönelik olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesince yapılan çalışmalarda; 6189 Şahsın sorgulaması yapılarak haklarında çeşitli suçlardan aranması bulunan 102 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldıkları adli makamlarca 6 şahıs tutuklandı. Tutuklanan bu şahısların içerisinde haklarında 25 yıl 2 ay, 5 yıl 9 ay, 4 yıl 2 ay, 3 yıl 4 ay kesinleşmiş mahkûmiyet cezası bulunan 3 şahıs bulunuyordu.

Yapılan uygulamaların sonunda; (13) adet Ruhsatsız Tabanca, (9) adet Kurusıkı Tabanca, (130) adet Fişek, (2) adet bıçak, (34) gr Esrar, (73) gr Metamfetamin, (114) gr Bonzai, (44) gr Uyuşturucu Madde, (21) adet kapsül Uyuşturucu ve Uyarıcı madde etkisine sahip hap, (1) adet Hassas Terazi, (1) Cm Pipo ele geçirildi. Ayrıca Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğünde ise (2) Kurusıkı Tabanca, (1) adet Ruhsatsız Tabanca, (5) adet Fişek, (10) gr Esrar, (39) gr Uyuşturucu Madde ve (9) kök Hint Keneviri ele geçirildi.

Düzce’de 31.10.2022 günü meydana gelen İkametten Hırsızlık olayının şüphelisi şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan titiz çalışmalar sonucunda yakalanarak gözaltına alındı ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Ayrıca emniyet ekiplerimi tarafından yapılan Umuma Açık İşyerlerine yönelik denetimlerde; 6 kıraathane işletmecisine sigara ve alkol tüketildiği gerekçesiyle ‘Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Tüketildiği’ gerekçesiyle idari işlem başlatıldı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir