fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

ASGARİ ÜCRET İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!

ASGARİ ÜCRET İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!

Çalışma Bakanlığı asgari ücret için çalışmalarını hızlandı. Aralık ayında açıklanacak olan ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücretle ilgili önemli bir adım geldi.

Bakanlık asgari ücreti belirlemek adına küçük, orta ve büyük işletmeleri kapsayan bir araştırma kararı aldı. Araştırma sonuçları, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında vatandaşlar ile de paylaşılacak.

Aralık ayına yaklaşılırken milyonlarca vatandaşın gözü, kulağı kabineden gelecek asgari ücret haberlerinde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada asgari ücret tespiti için komisyon toplantısını işaret ederken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

HALKIN BEKLENTİSİ ARAŞTIRILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanmadan önce işçilerin, işverenlerin ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek üzere araştırma başlatıyor. 2023 yılında geçerli olacak yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında, Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayacak bu araştırmada asgari ücret beklentileri tespit edilerek değerlendirilecek.

KOMİSYON TOPLANTISINDA PAYLAŞILACAK

2023 yılı asgari ücret belirleme çalışmaları çerçevesinde derlenen anket sonuçlarının, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir