fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

TANAL, TBMM’YE VEKİLİN YEĞENİNİ SORDU!

TANAL, TBMM’YE VEKİLİN YEĞENİNİ SORDU!

Geçtiğimiz günlerde Akçakoca yerel basınında 26. dönem Ak Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın yeğeni eski gençlik kolları başkanı Öner Şen skandal bir olaya imza atmıştı. Kendisini milletvekili gibi tanıttığı ve aracında TBMM kartı taşıdığı iddia edilen yeğen Öner Şen’i bu kez CHP İstanbul Milletvekili ve fahri Akçakocalı Mahmut Tanal, TBMM gündemine taşıdı.

AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı ve AK Parti eski İGM üyesi Öner Şen’in milletvekillerine verilen ayrıcalıklardan faydalanmak için yaptığı kurnazlık TBMM’nin de gündemine oturdu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’ye ve Meclis Başkanı Şentop’a yönelik, ‘’ Bu şahıs, M.Vekili mi, yoksa AKP Düzce eski Gençlik Kolları Başkanı mı? Sadece milletvekillerinin kullanabildiği “TBMM Milletvekili Araç Giriş Kartı”, bu şahıs tarafından mı kullanılıyor? TBMM, bu konuda bir adım atacak mı?” diye sordu.

Olayın yasal zeminde suç olduğu bilinirken, Şen’e ait olduğu aracın aslında kayınvalidesine ait olduğu ortaya çıktı. Yani Şen, 54 AAN 544 plakalı kayınvalidesine ait olan araçta sahte ‘’TBMM MİLLETVEKİLİ RESMİ ARAÇ KARTI’’ bulundurduğu iddia ediliyor.

Şen’in fotoğrafının da olduğu TBMM Milletvekili Resmi Araç Kartı’nın sahte olduğu ve fotoğrafın Şen tarafından sonradan konulduğu tahmin ediliyor. Resmi makamların konu ile ilgili ne tür bir işlem başlatacağı henüz bilinmiyor.

Savcılık ve Emniyet birimlerinin konuyla ilgili herhangi bir inceleme ya da soruşturma başlatıp başlatmadığını kamuoyu merak ediyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir