fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’DA MİLYON LİRALIK VURGUN İDDİALARI… ARALARINDA O İSİMLER DE VAR…

AKÇAKOCA’DA MİLYON LİRALIK VURGUN İDDİALARI… ARALARINDA O İSİMLER DE VAR…

Akçakoca Belediyesi’nde akıl almaz vurgun iddiaları. Geçmiş dönme bağımsız belediye başkanı adayı Cali Hakan Direk, içlerinde Akçakoca’nın tanınmış isimlerinin de olduğu bir vurgun iddiasında bulundu. Gece geç saatlerde paylaştığı iddia ile adeta vatandaşlarda soğuk duş etkisi yaratan Hakan Direk, Akçakoca’yı birbirine kattı.

Dün gece geç saatlerde Hakan Direk tarafından paylaşılan yolsuzluk iddiaları yenilir yutulur cinsten değil. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, ABİTAŞ Müdürü Hakan Öztaş, Serkan Sönmez, Ali Kiremitçi gibi isimlerin olduğu yolsuzluk iddiaları silsilesinde Akçakoca şimdilik sessizliğini korurken, olayla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

İDDİAA 1: HAKAN ÖZTAŞ, FESTİVAL ÇEKLERİNİ,BELEDİYE ADINA ‘HAMİLİNE’ KESTİRDİ VE ÇEKLERİN HESABI ORTADA YOK!

ABİTAŞ Müdürü ve eski belediye başkanı yardımcısı Hakan Öztaş için çok ciddi iddialar mevcut. Yanmaz’ın kazandığı belediyenin ilk yıllarında organize edilen ve Aleyna Tilki konseri olarak hatırlanan festivalde belediyenin, Akçakoca’nın ileri gelenlerinden festival organizasyonu için yardım topladığı belirtiliyor. Festival için toplanan çekleri; Hakan Öztaş’ın belediye adına hamiline kestirmesi ve bu toplanan paraların hesabının tutulamamış olması büyük soru işaretleri barındırıyor. Toplandığı iddia edilen 1.5 milyon liralık çek var ise 80 bin liralık konser ücreti neden ve nasıl verilememiştir.

İDDİA 2: KONSER ÜCRETİNİ ÖDEMESİNE KARŞILIK, ALİ KİREMİTÇİYE YAPILAN JEST

İddiaya göre belediyenin ödeyemediği 80 bin lira konser ücretini Ali Kiremitçi cebinden ödüyor. Buna karşılık kendisine 3 dönüm arazi uygun fiyata satılıyor. Paralı basında ‘’fabrika yapacak diye verdik’’ dedikleri arazide 2 yılın sonunda henüz bir hareket yok. Üstelik aynı ayardaki arazilerin ederinin milyonlarla konuşulduğu iddia ediliyor.

İDDİALAR DOĞRUYSA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM YARGI SİSTEMİ AKÇAKOCA’DA YOĞUN MESAİ HARCAYACAK!

Okan Yanmaz’ın göreve geldiği günden itibaren Akçakoca için ne yaptıysa bunun 2 katı kadar da hakkında iddialar ortaya atıldı. Daha önce hiçbir başkan döneminde bu kadar ağır, tehlikeli, sert ve bu kadar büyük iddialar konuşulmamıştı. Buna sebep olan Yanmaz’ın kendisi mi yoksa çevresine doldurduğu haramiler mi bilinmiyor. Tek bilinen Yanmaz göreve geldikten sonra; Akçakoca’da yaşanan skandallar ulusal medyanın bile gündemine düştü. 2 dönem seçim kaybedip 3. dönemde kazandığı bu koltuğu yıllarca bırakmaz diyenlere inat her şeyi elinin tersiyle iten Okan Yanmaz, şimdilerde yakınlarına; kazandığım seçim aldığımdan daha fazla oy alarak kazanacağım diyormuş.

Seçim zamanı geldiğinde Okan Yanmaz’ın, göreve geldiği günden itibaren adının karıştığı skandallara karşı kendisini savunmaktan seçim çalışması yapmaya fırsat bulamayacağı tahmin ediliyor.

İDDİALARIN SAHİBİ HAKAN DİREK VE SKANDAL PAYLAŞIM!

‘’VARAN 1
Film : 80 bin TL de Devri Alem
Bazı bilgiler paylaşıcam demiştim.
Biraz bekledim.
Biraz hakkımda gıybet edilsin,
İftira atılsın, günahlarım alınsın istedim
Böyle de oldu…
O size hakkımda konuşanların hepsi,
Benim yerimde olduğun da,
Kendini satacak olmasından,
Ruhunu satacak olmasından bahsediyor
Bunu da görün istedim
Fikri neyse zikri öyledir bunların
Evrenimizde bir gezegende çarkçakoca ilçesinde film çarkları nasıl dönüyor bakalım.
Malumunuz ilk festival döneminde, hani şu tutmayan, Aleyna Çakalın kurtardığı doldurduğu festival.
O dönem belediye başkan yardımcısı olan Hakan Ö. 1.5 milyona yakın çek topluyor.
Burayı yöneten lobiden. Lakin hayatında yöneticilik tecrübesi olmadığı için hamiline kestiriyor çekleri, belediyeye hamiline çek kesilmez. Aslında çeki kesenler daha önce defalarca ödediği için biliyor uyarmıyorda.
Aleyna Çakal konseri geliyor çatıyor.
80 bin ödenmediği için menejar çıkarmam diyor sahneye. Eyvah Rezillik var.
İş insanı Serkan S. Devreye giriyor.
İş insanı Ali K. ‘yi arıyor, 80 bin lirayı Ali K ödüyor. Buraya kadar normal. Hop Ali bey toparlıyor durumu. Onada bir jest olmalı öyle değil mi ? Olmamı ya
Aynı Ali K. Belediyenin sattığı 3 dönüm arsayı yok paraya alıyor, 240+340 bin lira aralığında bir paraya. Sorsan 80 kişilik fabrika yapacak medya öyle patlatıyor.
Medya derken, parayı kim ödüyorsa, onun medyası.
Bu Ali Bey’in karşında ki aynı arsa hastane projesi için devlete trilyonlara satılıyor.
Burada sebepsiz zenginleşme,
Devleti zarara uğratma başta olmak üzere bir sürü suç işleniyor…
80 bin kaporaya böyle arsa satıyorsanız,
Sadece Ali K. Bey yok.
Bütün ahali burdayız…
Babanızın malı mı diye sorarlar ve soracağım hepinize başkanlığı aldığımda
Korkmayın TİTREYİN….
10 bin Lira aldı sustuyu göstereceğim size
10 liralık yapacağım sizi…
Hırsız oğlu hırsızlar… ‘’ ifadelerini kullanan geçmiş dönem bağımsız belediye başkan adayı Cali Hakan Direk; bu iddiaları ile de kendisi hakkında çıkan 10.000 TL aldı ve sustu haberlerini de yalanlamış oldu.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ve ABİTAŞ Müdürü Hakan Öztaş’ın iddialara ne cevap vereceği merakla beklenirken, Hakan Direk’in bu paylaşımların devamının geleceğini söylemesi sonrası gözler Akçakoca yerel basınına çevrildi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

2 Comments

 • Akçakoca haberleri ailesine teşekkür ediyorum bu haberi kimse götü yiyipte yapamaz burada
  şeffaf tarafsız ve dürüst olduğunuzu bir kez daha göstermiş oldunuz haberin içeriğine gelecek olursak ne kadar para yiyen varsa ne kadar bu halkı bu milleti dolandıran varsa Allah onlardan çıkarsın

  12
  3
 • Aslında herkes bütün devlet kurumlarında yolsuzluk olduğunu biliyor biz de halk olarak bunlara göz yumuyoruz Devletin malı deniz yemeyen domuz hesabı

  6
  2

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir