fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

SEDAŞ AKÇAKOCA’YI İKİYE BÖLDÜ

SEDAŞ AKÇAKOCA’YI İKİYE BÖLDÜ

SEDAŞ Akçakoca’da can yakmaya devam ediyor. Sadece Ekim ayında Akçakoca’da 3.kez elektrik kesintisine dair uyarı mesajları atması sonucu Akçakocalı vatandaşlar ve Akçakocalı esnaflar adeta isyan etti. SEDAŞ’ın kesintiyle ilgili Pazar günü 09:00-17:00 saatlerinde, Akçakoca esnafının en fazla iş yapacağı saatleri işaret etmesi adeta Akçakoca halkını ikiye böldü. Kimi siyasiler SEDAŞ’ın kesintilerini haklı bulurken vatandaşlar ve esnaf SEDAŞ’ın pişkinliği karşısında çileden çıktı.

Akçakoca bölgesine Elektrik dağıtım hizmeti veren SEDAŞ, son 20 günde hatları toprak aldıkları gerekçesiyle Akçakoca’da 3.kez kesinti yapacak. Bahar aylarının sonuna gelinirken Akçakoca esnafı bu güneşli günleri 3 aylık kış mevsiminde çok fazla göremeyecek ve ister istemez kazançlarda azalma meydana gelecek. Akçakoca esnafının en fazla iş yapacağı Pazar gününün tamamı elektriksiz geçecek. Bunun yanında sürekli üretim yapması gereken fırın vb esnaflarda var. Bu esnaflar kendi ceplerinden jeneratör çalıştırarak üretime devam edecekler, masraflarını da kendileri karşılayacaklar.

AKÇAKOCA ESNAFI ŞEHRİN YÖNETİCİLERİNE TEPKİLİ

Akçakocalı vatandaşlar ve esnaf şehrin yöneticilerine tepki gösterdi. Vatandaşlar SEDAŞ’ın daha farklı bir alternatif ile bu mağduriyeti gidermek adına adım atmasını beklerken, bazı siyasiler de eleştiri konusu oldu.

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, yapılan eleştiriler ile alakalı gereksiz yorum diyerek açıklama yaparken vatandaşlardan bu yoruma tepki yağdı. Akçakocalı vatandaşlar şehrin ileri geleleri ve siyasileri şehri ilgilendiren bu tür konularda birlikte hareket etmesini ortak ses çıkarmasını beklerken karşılaştıkları tavır adeta ikinci bir şok etkisi yarattı.

Ak Parti eski Yöneticilerinden Hasan Ali Yanmaz da Abanoz’a destek verdi. Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu konuyla ilgili yarını bekleyin açıklamasını yaparken, İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, ‘’ Sadece meraktan soruyorum tüm esnafı elektriksiz bırakmaktan başka yolu yok mu bunun??yada geceden sabaha kadar herkes uyurken yapılamaz mı?? Ne bilim herhangi bir yol söyleyin bir açıklama yapın bıktık!!! Hafta sonu hava güzel esnaf para kazanacak yaptığınıza bakın, evde hasta ve yaşlılar var bu nasıl iş bunun başka bir yolu olmalı.’’ İfadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir