fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ZONGULDAK KAPIYOR, AKÇAKOCA BAKIYOR!

ZONGULDAK KAPIYOR, AKÇAKOCA BAKIYOR!

Zonguldak’ta 423 yataklı dev hastane hizmete girdi. Bu durumdan Zonguldak halkının çok memnun olduğu öğrenilirken, Akçakoca’da Ketmenli Kavşağına yapılması planlanan 75 yatak kapasiteli yeni hastane için 4 yıldır temel bile atılamadı.

Zonguldak’ta yapımı tamamlanan yeni hastane 31 Ekim Pazartesi tarihinde poliklinik hizmeti vermeye başladı.

HASTANE AÇILDI: DOKTORLAR MUTLU, HASTALAR MUTLU

423 Yataklı Hastane’nin Polikliniklerinde 31 Ekim itibariyle hizmet verilmeye başlandı. Hastanenin ilk gününde vatandaşlar polikliniklere gelerek yeni hastanede hizmet almanın mutluluğunu yaşadılar. Hastalar ve hasta yakınları eski poliklinik binasında çok dar yerde hizmet almaya çalışıyorlardı.

AKÇAKOCA’YA GELMESİ PLANLANAN HİZMETLER NEDEN AKSIYOR?

Yemenici döneminde kamulaştırması tamamlanan ve ihalesi yapılan yeni hastane projesi için Akçakoca yerel basınında ‘’1 yıl önce temel atılıyor’’ haberleri çıkmıştı. Haberler yayınlandıktan 1 yıl sonra hastane projesinde bir adım dahi yol kat edilemedi. Temel atılmadı, projeden bahseden olmadı. CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakoca ziyaretinde konuyu açmış ve ‘’Hastane yapılacağı alanda 30 dönüm fındıklık kamulaştırdınız, aynı hızla fındıkları kestiniz, madem temel atmayacaktınız o zaman bunca yıl en azından 30 dönüm arazideki fındıkları toplasaydınız o para ile temel atılabilirdi.’’ ifadelerini kullanmıştı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir