fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

Akçakocalı Çağan, Ereğli’de katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında göz doldurdu.

Akçakocalı Çağan, Ereğli’de katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında göz doldurdu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları tüm yurtta coşkulu bir şekilde kutlandı. Akçakocalı Çağan, Ereğli’de katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında göz doldurdu.

Ülkemizin en önemli milli bayramlarından biri olan 29Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türkiye’de coşku ile kutlandı. Ereğli yerel basınında da geniş yankı bulan Akçakocalı Çağan, kutlamalarda yaptığı Zeybek gösterisi ile abilerine taş çıkarttı.

Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü Bayramına katılım oldukça yüksek oldu. Toplumun her yaş kesiminden sivil, tören geçidini izlemek için tören alanında yer alırken Akçakocalı minik Çağan’ın gösterisi göğüslerimizi kabarttı. Halk oyunu ekibi, ortaya koydukları performansla göz doldurdu. Oyunda; vurulup şehit düşen askerin Türk Bayrağı’na sarılarak Efelerin omuzlarına alınması duygu dolu anlara sahne oldu.

Akçakoca’da Osmaniye ilkokulu öğrencilerinden Çağan Topuz, erken yaşlardan itibaren aldığı Zeybek dersleri ile kutlamalarda Zeybek oynamaya başladı. Öyle ki bu yıl 99. Kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nda komşu ilçemiz Ereğli’den davet aldı. Gösterilere Akçakoca’dan davet edilen Osmaniye İlkokulu öğrenicisi Çağan Topuz’un büyükleriyle bir arada oynadığı Zeybek gösterisindeki figürleri izleyenler tarafından büyük beğeni aldı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir