fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

SÜRPRİZ GELİŞME! 300 BİN TL KONUT DESTEĞİ!

SÜRPRİZ GELİŞME! 300 BİN TL KONUT DESTEĞİ!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan kadınları sevindiren bir açıklama geldi. Yanık, ev almanın her geçen gün zorlaştığı günümüzde eşi vefat eden kadınlara yönelik hep yeni bir sosyal yardımı duyurdu.
Eşi hayatını kaybetmiş kadınlara 300 bin tl konut desteği verilecek. 607milyon TL bütçeli destekle 2023 konut temin edilecek.

4 İLDE HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Destek programıyla ilgili hazırlıklar yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şunları söyledi: ‘’Programın başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilmesine yönelik 78 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nı bilgilendirdik. Şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun, ve Bingöl olmak üzere 4 ilde işbirliği protokolü imzalandı. Buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 dernek ve vakıfa arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam ediyor.’’ dedi.

PROGRAMIN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

300 bin liralık konut yardımı almak için gereken şartlar şöyle;

– Eşi vefat etmiş olanlar başvurabilir.
– 18 yaşından küçük en az 3 çocuğu olanlar başvurabilir.
– Konutların yapıldığı ilde ikamet etmesi gerekecek.
– Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı kapsamında yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek alınmamış olması gerekecek.
– Destek programına sadece TC vatandaşları başvurabilecek.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir