fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

EYT, TAŞERONLAR, BAŞÖRTÜSÜ… KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR

EYT, TAŞERONLAR, BAŞÖRTÜSÜ… KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak kabineden çıkacak kararlar milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşecek olan kabine toplantısında; EYT düzenlemesi, geçici işçiler, sözleşmeli personel, taşeronların durumu ve anayasa değişiklik teklifi konuşulacak…

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kabine toplantısı bugün saat 15.00’da gerçekleşecek.

EYT DÜZENLEMESİNDE SONA GELİNİYOR

Kabine Toplantısında, yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesi değerlendirilecek. EYT için geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Vedat Bilgin aralık ayını işaret etmişti. Ayrıca, kamudaki 550 bin sözleşmeliye yönelik kadro çalışması, mevsimlik ve geçici işçilerin durumu ile taşeron işçilerin kadroya alınması için yürütülen çalışmalar da görüşülecek.

2018 Genel Seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,’’ EYT düzenlemesi hakkında; bana oy vermeseniz, seçimi kaybetsem bile EYT konusunu gündeme almayacağım.’’ çıkışında bulunmuştu.

BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ DEĞERLENDİRİLECEK

Başörtüsü düzenlemesi de Kabine’nin gündeminde olacak. Hazırlıkları tamamlanan anayasa değişiklik teklifi ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete yaptığı referandum çağrısının ardından yol haritası görüşülecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında, gündemde öne çıkan konulara ilişkin açıklama yapacak.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap