fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

PALAMUTA GEL PALAMUTA! PALAMUT 30 LİRA…

PALAMUTA GEL PALAMUTA! PALAMUT 30 LİRA…

Gece denize açılan balıkçılar sabaha karşı kasalar dolusu palamut ile limana geri döndü. Akçakoca’da palamutun tanesi 30 liraya kadar düştü.

Akçakoca’da palamut sevinci yaşanıyor. Av sezonunun başlangıcıyla beraber fiyatı 30-35 liraya kadar düşen palamut sonrasında yeniden 45-55 lira seviyelerine çıkmıştı. Dün gece itibariyle denize açılan Akçakocalı balıkçılar sabaha karşı limana güzel haberler ile döndüler.
Kasalarca palamutun limana yığılmasının ardından palamutun fiyatı Akçakoca’da yeniden 30 lira seviyesini gördü. Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti olan ve aynı zamanda besleyicilik özelliği dikkat çeken palamut şu an ki fiyatı ile hem uygun hem de doyurucu.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş:’’ Akçakoca’da 2 gündür ciddi anlamda palamut çıkıyor. Gırgır ve teknelerden 2 binden 5 bin kasaya kadar palamut çıkıyor. Kıyı balıkçılarına da av vermeye başladı. Bu avcılığın sonucu tezgah fiyatlarına yansıdı. Şu anda palamudun tanesi 30 liraya kadar düştü. Bu güzel havalarda çok daha palamut geleceğini düşünüyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Her kesimin palamut bolluğundan mutlu olduğunu vurgulayan Karakaş, “Balıkçılar süründen olsun, fiyattan olsun memnunlar. Balık az olup pahalı olacağına, çok olup ucuz olması bizi mutlu ediyor. Bizi sürümden kazandırıyor.” şeklinde konuştu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir