fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

İSMAİL PAZVANT: ”ABANOZ’UN ÜSLUBU YAKIŞMADI”

İSMAİL PAZVANT: ”ABANOZ’UN ÜSLUBU YAKIŞMADI”

Bartın’da meydana gelen maden kazasının olduğu vakitlerde Esvet Sarıoğlu ve Ak Parti teşkilatının sosyal medyada paylaştığı doğum günü fotoğrafları tartışma yaratmış, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’da dahil olmak üzere bir çok kesimin tepkisini çekmişti. Ak Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı’ndan konuyla ilgili açıklama gelmiş fakat kendilerine yakın olan bazı medya organları da dahil birçok kişiyi tatmin etmemişti.

İttifak ortağı MHP Akçakoca İlçe Başkanı İsmail Pazvant, Sarıoğlu’na destek mesajında bulunmuş ‘’Sarıoğlu’nun empati ve vicdan sahibi olduğunu biliyor ve yıpratılmaya çalışıldığını düşünüyorum.’’ İfadelerini kullanmıştı.

ABANOZ, ZAMAN ZAMAN SİVRİ DİLİNİN AZİZLİĞİNE UĞRUYOR!

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz: ‘’ Happy Birthday to You…
Cumhur ittifakının küçük ortağının ilçe başkanı topa girdi.
Şirin görünmek ister millete..
Öyle olmuyor işte.
İktidar partisinin ilçe başkanı yapılan her yoruma cevap vereceğim derken yetememiş olacak ki , daha dün ağıza alınmayacak hakaretler eden genel başkanlar ve kendi ilçelerinde AKP Belediye başkanını afişe edecek kadar karşı karşıya gelen başkanlar birbirlerine destek olmaya çalışıyor.
Ankara’da hava çok güzel. Arada büyüklerinizi ziyaret edin, bir kaç dosya getirin. Memleketimin eksikleri çok. Ama nerede?
Sizin bu samimiyetsiz, işe yaramaz siyasetinizden aziz millet bıktı, usandı.
Suçluluk psikolojisi ile ne yaptığını bilmeyen, herkese cevap yetiştiren bir ilçe başkanı.
Liyakatle değil, sadakatle siyaset yaparsan olacağı bu.
Al birini vur ötekine.
Tencere dibin kara, senin ki benden kara.
Seni kim savunsun çarpmada bir, toplamada sıfır etkisiz eleman.
Yazık memleketime, güzelim ilçeme.’’ şeklinde bir açıklama ile Pazvant’ı da tartışmanın içine çekmiş ve yerel siyasete pek te yakışmayacak ağır ithamlarda bulundu.

ABANOZ’A YAKIŞMADI, İSMAİL PAZVANT’A YAKIŞTI!

Göreve geldiği günden itibaren polemiklerin içinde olmayan ve yapıcı bir siyaset izleyen MHP Akçakoca İlçe Başkanı İsmail Pazvant, bu sabah kendi sosyal medya hesabından Abanoz’a cevap verdi.

İsmail Pazvant: ‘’ Değerli hemşerilerim Ak Parti İlçe başkanı Esvet Sarıoğlu beyin basında yer alan linç edilme durumu, bir Akçakocalı olarak ağrıma gitti. İnsani bulmadığım için kayıtsız kalmadım.
Kendi sayfamda yaptığım paylaşım ile Esvet Başkana destek vermem, CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abonoz’u rahatsız etmiş.
Kendini yüksekte bizi küçük görme, itibarsızlaştırma gayreti içerisinde olan paylaşımına istinaden, yazdığım bu yazım ile sizlerin vaktini aldığım için üzgünüm.
Tuğrul başkana bu yazı üslup yakışmadı.
Ben aynı üslup ile cevap vermek istemiyorum.
Bakış acımız ve duruşumuz farklı, bu durumu 3 cümle ile açıklamak istiyorum.
Empati den uzak, yaşadığı toplum içinde uyumsuz, hizip kargaşadan beslenen bir profil çizdiğini üzülerek görüyorum.
Bu doğrultuda, her medeni, erdemli insan gibi yaptığı hatayı görmesini, şahsım ve teşkilatımdan özür dilemesini bekliyorum. Saygılarımla’’ açıklamasında bulundu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap